Головна - Місто - «Україна: До та Після». У ЄрміловЦентрі відкрилася виставка цифрового художника Андрія Гупси
…

«Україна: До та Після». У ЄрміловЦентрі відкрилася виставка цифрового художника Андрія Гупси

Час прочитання: 3 хв

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, 22 червня, в ЄрміловЦентрі розпочала роботу виставка харківського цифрового художника Андрія Гупси «Україна: До та Після», яка показує руйнівні наслідки російської агресії.

«Люк» розповідає, які меседжи автор вкладав у ці роботи і як виставка допоможе нашим військовим.

На виставці цифрового художника Андрія Гупси «Україна: До та Після» представлені фотографії з різних міст України, які постраждали від російської агресії — Харкова, Маріуполя, Чернігова, Бучі, Волновахи, Миколаєва тощо.

Перша частина виставки демонструє наслідки російського вторгнення, друга — проводить паралель російсько-української війни з Другою світовою, третя присвячена відбудові українських міст за європейським зразком

«Перші два тижні я, як і певно всі, чекав, коли закінчиться [війна], тому в мене не було тоді думок займатися цим, — розповідає автор Андрій Гупса. — А потім вже як художника мене ця тема зачепила, я почав займатися цим проєктом. Я роблю це, щоб звернути увагу світу до проблем [російської агресії, підібрав таку обгорту, яка показує дуже наглядно, що творить російський агресор в Україні».

Фотографії руйнувань художник брав із інтернету, потім обробляв їх у Photoshop — зокрема, розділяв кадри «до» та «після» червоними лініями. 

«Їздити по всій Україні саме в ці міста було неможливо, тому фотографії взяті з відкритого доступу, — пояснює автор. — Допрацьовані так, щоб було враження, що вони однакового ракурсу, до і після. Звичайно, червоний колір у деякому контексті жахливий, це жахливе зараз трапляється в нашій Україні».

Спочатку автор публікував ці фотографії в Instagram. ЄрміловЦентр — перший майданчик в Україні, на якому роботи представлені фізично. Ініціатива проведення виставки належить автору, а також керівниці Kharkiv Media Hub, який базується у в ЄрміловЦентрі, Наталії Курдюковій.

До цього такі виставки вже проходили в Польщі. На них, зокрема, збирали кошти для допомоги Україні. На виставці в Харкові будь-яку роботу можна купити — кошти з продажу підуть на потреби харківської тероборони

«Ми робимо виставку про війну і про те, що переживає зараз наша країна, і трошки вже міркуємо про майбутнє, — зазначила директорка ЄрміловЦентру Наталія Іванова. — Сьогодні всі ми — кожен на своєму фронті — робимо все можливе, аби наблизити нашу перемогу. Для мене важливим є те, що молоді художники є такими потужним фронтом і активно сприяють цій справі.

Андрій належить саме до цієї когорти харківських художників, які долучаються до цих процесів, не тільки документуючи війну в Україні, а ще й займаючись благодійною діяльністю. Роботи, які він виставляє на цій виставці, він продає, кошти будуть спрямовані на потреби харківської тероборони».

За два дні до початку повномасштабної війни в ЄрміловЦентрі розпочала роботу виставка Олега Калашніка Enfant Terrible.

Наразі через безпекову ситуацію виставковий простір працює в обмеженному форматі, відвідати виставку Андрія Гупси можуть лише журналісти. Проте в ЄрміловЦентрі запевняють, що публічні покази робіт також відбудуться.

«Зараз заради безпеки ми не можемо працювати публічно, як раніше, — пояснює Наталія Іванова. — Але все ж таки плануємо заходи, будемо попереджати, інформувати про це в наших соціальних мережах. Це, скоріше за все, будуть зустрічі з художником і кураторські екскурсії виставкою, де можна буде поговорити, подивитись і переглянути роботи». 

Дмитро Кузубов, фотографії — Катерина Переверзева, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк