Головна - Місто - Тижні Жіночої Солідарності: що у програмі та навіщо це потрібно
…

Тижні Жіночої Солідарності: що у програмі та навіщо це потрібно

Час прочитання: 4 хв

У четвер, 4 березня, у пресцентрі «Накипіло» пройшов брифінг щодо Тижнів Жіночої Солідарності в Харкові.

Учасниці розповіли про головний меседж та основні події цьогорічних Тижнів Жіночої Солідарності, які стартують 8 березня.

«Люк» публікує повну програму ТЖС з коментарями учасниць.

Цьогоріч головним завданням Тижнів Жіночої Солідарності, за словами учасниць, стане просування ідеї гендерної рівності задля безпеки в місті.

«Наше завдання — просувати ідею гендерної рівності й у такий спосіб позитивно впливати на атмосферу, на безпеку в нашому місті», — підкреслює віце-президентка ХЖО «Сфера» Анна Шаригіна.

Які основні події?

Цьогоріч Тижні Жіночої Солідарності розпочнуться з Маршу Жіночої Солідарності 8 березня о 14:00. 

«Марш відбувається в Харкові традиційно вже вшосте і ми дуже тішимося, що цього року спокійніше проходить співпраця з поліцією щодо безпечного проведення заходу, забезпечення комфортного міста для всіх. Наприклад, обмеження руху автівок будуть виваженими, — запевняє Шаригіна. 

Марш пройде за стандартним маршрутом — від станції метро Університет до Майдану Конституції. Як і минулого року, ми зберемося біля Палацу дитячої та юнацької творчості на метро “Університет” і в супроводі поліції підемо Сумською в напрямку метро “Історичний Музей”. Розраховуємо, що це буде десь година-дві».

11 березня о 19:00 пройде дискусія «Муза або творчиня: Чи має жінка право на театр?», під час якої обговорюватимуть, як український театр може співпрацювати з різними групами людей, що таке інклюзивний театр, якою є роль жінки в театрі тощо.

13 березня о 15:00 відбудеться зустріч «(Не)ідеальна мати» про вимоги, які вибудовує суспільство щодо материнства й про тиск, з яким щодня стикаються матері. 

«Цього року саме здоров’я і жіноча тілесність є центральними темами ТЖС, навколо яких ми будуємо усі наші активності. Це пов’язане, звісно, з пандемією, нашими досвідами і переживаннями», — зазначає Шаригіна.

19 березня о 19:00 пройде захід «Вебкам: робота, експлуатація, насильство» щодо діджитальної безпеки жінок, зокрема, вимушеності залишатися вдома і звертатися до онлайн-роботи. 

«Ця галузь не є гарно врегульованою в Україні, тому жінки стикаються з залученням до надання сексуальних послуг, до проституції і схожої діяльності в інтернеті, — підкреслює Шаригіна.

Ми спробуємо сконтактувати на нашому заході різні підходи до теми: поліція, яка має власний досвід, з іншого боку — досвід жінок і також міжнародний досвід».

25 березня о 19:00 у партнерстві рекламною агенцією Arriba!, школою «Багаж» і ГО «Сучасна жінка» відбудеться перегляд реклами, дружньої до жінок. 

«В Харкові і в Україні в цілому останнім роком було кілька гучних випадків сексизму в рекламі, — зазначає Шаригіна. — Тому ми розуміємо, що критикувати бізнес дуже важливо, бо він відображає суспільні цінності. Але з іншого боку ми хотіли б відійти від прямої критики і запропонувати альтернативні бачення жінок в рекламі».

30 березня о 17:00 відбудеться бізнес-дискусія «Жінки і корпорації: де шукати підтримку та натхнення» про становище жінок у корпоративному секторі. Під час розмови, зокрема, поговорять про те, як жінки можуть підтримувати одна одну і як чоловіки можуть підтримувати жінок. 

«Цей захід ми плануємо досить довго, минулого року ми розробили рекомендації для компаній як бути дружніми до різних груп людей, в тому числі до жінок і до тих, хто має дітей, — запевняє менеджерка проєктів ГО «Сучасна жінка» Дар’я Нагаївська.

Ми поділимось цими рекомендаціями і розповімо про кейси компаній, які вже давно впроваджують круті міжнародні практики і є лідерами і найкращими працедавцями в Україні». 

Паралельно з ТЖС відбудеться Місяць жіночої історії від Центру гендерної культури. У межах цієї події відбудеться інтерактив з приводу гендерного виміру українського гімну; марафон міжнародного проєкту Birth Culture зі збору історій, що торкаються стереотипів й практик дітонародження; фотосалон Олімпії де Гуж тощо.

Чи плануються провокації?

Учасниці ТЖС закликають представників організацій, які не розділяють ідей гендерної рівності, не вчиняти провокацій.

«Хочу відреагувати на деякі спроби провокацій: вчора у поліції нам показували заклики до насильства над Маршем на тлі веселкового прапору, — запевняє Шаригіна.  

Отже, по-перше, я хочу щоб всі люди поводилися в межах цінностей українського суспільства, а це зокрема і цінність ненасильства, як на мій погляд. 

По-друге, я вважаю, що це завеликий контраст: вітати жінок зі святом “весни і краси” і водночас закликати до насильства над Маршем Жіночої Солідарності. 

Я хочу закликати всіх не порушувати законодавство України»

Для участі в ТЖС потрібно попередньою зареєструватись. Під час заходів проводитимуться скринінг температури. Учасниць та учасників просять дотримуватись соціальної дистанції та надягати маски. 

Лана Чорногорська, фото на обкладинці — Катерина Переверзева


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк