Головна - Новини - Резиденція в будинку «Слово» прийняла першого українського учасника

Резиденція в будинку «Слово» прийняла першого українського учасника

Час прочитання: 2 хв

Харківська резиденція в будинку «Слово» прийняла першого українського учасника. Ним став письменник, музикант та комунікаційник Павло Коробчук.

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо про резидента?

Павло Коробчук — письменник, музикант та комунікаційник. Автор шести поетичних книг, двох романів, книги оповідань. Член українського PEN. Керівник комунікаційного відділу фонду «Сміливі», очолював департамент цифрового контенту та соцмереж «Суспільного», а також департамент комунікацій Українського інституту книги, працював на «Радіо.Свобода».

До 22 березня він працюватиме над опрацюванням та укладанням історій для своєї нової книги, розповіли на сторінці резиденції. Також в цей період Павло куруватиме сторінку резиденції. 


Читайте також:


Що це за резиденція?

В будинку «Слово» в 1930-х роках жили і працювали митці «Розстріляного відродження», зокрема, Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Остап Вишня, Володимир Яновський, Павло Тичина, Михайло Яловий та Іван Багряний.

З 2018 року у будинку функціонує резиденція «Слово», створена за ініціативи PEN Ukraine і Харківського ЛітМузею. У 2022 році росіяни пошкодили будинок, однак квартири, де проводилась резиденція, вціліли.

Наразі для резидентів підготували дві квартири — журналіста Петра Лісового та мовознавця Юрія Шевельова

Цьогоріч у резиденції можуть взяти участь 12 українських та 10 чеських авторів. Останніх вже обрали партнери будинку «Слово». Першим резидентом став чеський фотограф та письменник Ігор Малієвський, відомий збіркою віршів «Бєломорка» та книгами «Дружба» (2005), «День, який настав після кінця світу» (2013) і «Місяць над річкою Тейо» (2014).

Податись на опенкол можуть поети, прозаїки, перекладачі, літературознавці, драматурги, журналісти та вчені-гуманітарії. Для цього необхідно заповнити заявку за посиланням. 

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк