Big City Lab розробили посібник про безбар’єрність у реабілітаційних відділеннях
Урбан-бюро Big City Lab презентувало посібник «Безбарʼєрність у реабілітаційних відділеннях», покликаний підготувати лікарні до прийому пацієнтів, що були травмовані війною.
«Люк» розповідає детальніше.
Що відомо про посібник?
Автори посібника зауважують, що через російську агресію кількість поранених в Україні росте щодня, а медичні заклади, де їх мають лікувати, не пристосовані до таких пацієнтів.
«Відсутність гідних умов лікування не просто заважає фізичній реабілітації, а ставить на стоп і створює бар’єри для ресоціалізації. Посібник з безбар’єрності реабілітаційних відділень створений, щоб допомогти прибрати ці бар’єри, та підготувати лікарні і реабілітаційні центри до такої кількості поранених», — зазначають урбаністи.
Читайте також:
- Центр протезування Superhumans запустив проєкт про коректне спілкування з людьми, що мають видимі травми війни
- В Україні запустили мапу інклюзивності
Що містить посібник?
У посібнику автори зібрали практики, підходи й рішення, щоб зробити простори лікарень доступними для всіх — зокрема, для лікарів, терапевтів, відвідувачів і пацієнтів. Посібник містить:
- Опис проблематики та реабілітаційних послуг, напрямів реабілітації, термінології та перелік фахівців і їх компетенцій;
- Матрицю порушень здоров’я;
- Просторові рішення з нормативами та візуалізаціями та об’ємно-просторовими рішеннями, як вони можуть працювати на практиці;
- Детальний опис функціональних зон реабілітаційних центрів та кабінетів різного призначення: від маршруту від зупинки громадського транспорту до закладу, вхідна група, горизонтальні та вертикальні комунікації (коридори, ліфти, пересування між поверхами), зони для очікування, прийому їжі, гігієни, облаштування палат – до таких дрібниць, як вішаки, стільці, дверні ручки.
- Анкету для самостійного аудиту закладу на доступність.
Завантажити посібник можна на сайті проєкту.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський