Ексголова апарату ХОВА Белявцева внесла 3,6 мільйона гривень застави
Колишня керівниця апарату Харківської обласної військової адміністрації Вікторія Белявцева, яку підозрюють у розкраданні 15 мільйонів гривень, внесла заставу у розмірі 3,6 мільйона гривень.
«Люк» розповідає детальніше.
Що сталося?
27 лютого у коментарі «Люк» в прес-центрі Вищого антикорупційного суду повідомили, що Белявцева внесла за себе заставу у розмірі 3,6 мільйона гривень.
До цього прокуратура вимагала застави у розмірі 15 мільйонів гривень, однак, стороні захисту вдалося зменшити її до 3,6 мільйона. Тоді адвокат Белявцевої Євген Ріяко заявляв «Суспільному», що вона нібито «збирає кошти на заставу». Пізніше він сказав, що ексчиновниця внесла її з «власних збережень».
Читайте також:
- Керівницю апарату ХОВА підозрюють у розкраданні 15 мільйонів гривень. Її звільнили з посади
- У Харкові хочуть купити понад 100 тонн хека у фірми, яка пов’язана з директоркою замовника
У чому підозрюють Белявцеву?
13 лютого пресслужба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомила, що вони разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою викрили схему заволодіння 15,2 мільйонами гривень при закупівлі Харківською ОВА харчових продуктів для гуманітарних потреб.
За даними слідства, у березні 2022 року керівниця апарату ХОВА Вікторія Белявцева та директорка приватного товариства уклали тристоронній договір між ХОВА, «Укрзалізницею» та згаданим товариством на постачання продовольчих товарів. Вказана продукція купувалася за державною програмою для безоплатної роздачі населенню в прифронтових областях та на деокупованих територіях.
«Надалі посадовиця Харківської ОВА у змові зі службовими особами ТОВ підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, що стало підставою для перерахування на його рахунки “Укрзалізницею” понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію так і не поставили», — розповіли в НАБУ.
У грудні 2022 року учасники схеми дізнались про наявність у Національному бюро кримінального провадження щодо їх діяльності. Аби уникнути викриття злочину, посадовиця ХОВА вирішила замаскувати невидачу продуктів під їх відповідальне зберігання. Врешті-решт, продукцію ХОВА поставили та фактично відшкодували завдану шкоду.
Їй та ще двом підозрюваним кваліфікували звинувачення по ч.5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.1 ст.366 КК України (Службове підроблення). Тепер зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.
В ХОВА заявили, що Белявцеву звільнили 13 лютого. Пізніше суд обрав їй запобіжну міру у вигляді застави.