Про Шевельова, літаки та OSB — у резиденції «Слово» вийшли нові випуски мікрокоміксів про Харків
У межах резиденції «Слово» арткритик Борис Філоненко та дизайнер Данило Штангеєв створюють серію коротких коміксів «Рахувати Харків». Другий та третій випуски присвячені відповідно літакам та плитам OSB.
«Люк» погортав мікрокомікси, аби з’ясувати, до чого тут Харків.
Вже понад місяць арткритик Борис Філоненко та дизайнер Данило Штангеєв працюють літературно-музичній резиденції «Слово» над серією коротких коміксів «Рахувати Харків». Перший номер, присвячений художнику-авангардисту Василю Єрмілову, вийшов наприкінці червня. У нових випусках автори продовжують розвивати тематику «універсального дикту» та пояснюють, як ця концепція трансформувалася протягом десятиліть.
Так, у «Прольотах диктової зброї» творці коміксу розмірковують про зв’язок літаків F-16, на які так чекають усі українці, з першою аерофотозйомкою Харкова під час німцької окупації міста. Сюди ж вплітається історія написання В. Домонтовичем роману «Без ґрунту», на обкладинці якого було зображено рибу — теж з крилами.
Читайте також:
- «До 1942 року ніхто нічого подібного не робив». З’явився сайт, що дозволяє порівняти Харків 1942 та 2021 років
- Вийшов другий випуск коміксу про канабіс «Містер Травчик»
- Потрібно руйнувати стереотипи. Чому настільні ігри у ЛітМузеї не тільки розважають, а й збагачують інтелектуально
Третій випуск коміксів розглядає плити OSB як логічне продовження єрмілівського дикту, із переходом шаруватої фанери до клеєної тирси, модерну — до постмодерну. Автори пропонують розширене бачення Харкова як ідеї, як концепції існування матерії. Поміж чотирма Харковами мовознавця Юрія Шевельова виглядають й інші його обличчя: Харків слимаків, Харків-залізобетон і Харків OSB, який творці коміксу порівнюють з Помпеями — містом біля вулкану.
«Харків — це всі Харкови», — підсумовують вони вустами Шевельова.
Текст та обкладинка — Антон Алохінссон