В Україні за рік на 80% зросла кількість випадків домашнього насильства
У 2024 році кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% у порівнянні з попереднім роком.
«Люк» розповідає детальніше.
Що розповіли правоохоронці?
За словами начальниці відділу протидії домашньому насильству Офісу генерального прокурора Ірини Шурхно, станом на сьогодні з початку року зареєстровано 8185 кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, постраждало понад 5000 осіб, серед яких більшість — жінки та діти.
Вона зазначила, що в умовах війни проблема домашнього насильства може загострюватися. Проте зростання кількості звернень свідчить про підвищення довіри людей до правоохоронних органів.
«Правоохоронці активно взаємодіють із державними та комунальними спеціалізованими службами підтримки, а також громадськими організаціями, для надання комплексної допомоги постраждалим: медичної, соціально-психологічної та правової, а також отримання тимчасового притулку в шелтері, кризовій кімнаті чи іншому центрі.
Проте часто ті, хто потерпає від домашнього насильства самостійно нівелюють серйозність ситуації. Багато постраждалих продовжують жити з кривдником і не звертаються за допомогою, оскільки вважають насильство особистою проблемою. Проте приховування таких випадків може призвести до серйозніших наслідків», — йдеться в дописі.
Читайте також:
- Куди звернутись постраждалим від сексуального насилля? В Україні розпочали нову інформаційну кампанію
- «Вишиті болем». На харківському вокзалі відкрилась виставка про сексуальне насилля воєнного часу
Куди звертатись у разі домашнього насильства?
Якщо ви зазнали насильства в сім’ї, зверніться до поліції або на спеціальні гарячі лінії:
- 15-47 — Урядова гаряча лінія з запобігання домашньому насильству (цілодобово, анонімно, безкоштовно з мобільного телефону);
- 116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) — національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації;
- 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) — національна гаряча лінія для дітей та молоді;
- 0-800-213-103 — контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський