Тричі на тиждень, у дві зміни — у міськраді розповіли, як навчатимуться у метро харківські школярі
Голова харківського департаменту освіти Ольга Деменко провела брифінг, на якому розповіла подробиці навчання дітей у метрополітені з 1 вересня. Також вона відповіла на питання щодо продовження дистанційної освіти харківських школярів та школярок.
«Люк» розповідає головні тези.
Як відбуватиметься освіта в метро?
У четвер, 31 серпня, очільниця Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко провела брифінг. На ньому вона розповіла, як працюватимуть новостворені класи у метро та що чекає на харківську шкільну освіту найближчим часом.
Навчальний рік у школах Харкова почнеться вже завтра, 1 вересня. За словами Деменко, більшість із них проведе свято першого дзвоника в онлайн-форматі. Виняток зроблять лише для учнів 1 та 11 класів, батьки яких дозволили їм навчатися в метро. Для цього з 9:00 перекриють підземний перехід між станцією метро «Майдан Конституції» та ТРЦ «Нікольський».
Безпосередньо в метро уроки розпочнуться з понеділка, 4 вересня. Всього класів буде 17, вони працюватимуть на наступних станціях:
- «Університет» — 7 кабінетів;
- «Перемога» — 5 кабінетів;
- «Метробудівників» — 2 кабінети;
- «Тракторний завод» — 2 кабінети;
- «Академіка Павлова» — 2 кабінети.
Навчання стосуватиметься насамперед першокласників — вони становлять близько третини тих, хто навчатиметься у метро. Тричі на тиждень їм викладатимуть українську мову, читання та математику в метро, решту днів заняття проходитимуть онлайн. Аби вмістити всю 1000 учнів, навчання проходитиме у дві зміни:
- З 9:00 до 12:00
- З 13:00 до 16:00.
Ольга Деменко пояснила, що класи будуть збірними. Вони формувалися зі школярів та школярок порайонно — для цього батькам потрібно було написати відповідну заяву. Всього наразі сформували 60 класів, до 20 учнів у кожному — здебільшого з учнів початкової школи. Проте Департамент освіти має намір продовжити набір на весь рік:
«Якщо батьки дитини виявлять таке бажання, ми залучатимемо її до навчання», — зазначила чиновниця.
Як міськрада забезпечить комфортні умови навчання?
На кожній зі станцій крім вчителів також працюватимуть тьютори, медики, психологи та охоронці. У перервах між заняттями учні не виходитимуть на вулицю — натомість тьютори та психологи займатимуться з ними у коридорах. Пані Деменко також окремо зазначила, що у випадку повітряної тривоги діти не покидатимуть метро до її закінчення, навіть якщо вже не матимуть уроки.
Спеціальне комунальне підприємство забезпечить учнів у метро щоденним безплатним харчуванням в одноразових ланчбоксах. Також міськрада організує підвіз дітей до станцій автобусами. Для цього Департамент інфраструктури має надати близько 20 міських автобусів, які забиратимуть біля їхніх шкіл і довозитимуть до метро. У кожному автобусі так само буде вчитель.
«Батьки вже знають. Коли вони писали заяву, то зазначили, що приводитимуть дитину самі, — пояснила чиновниця. — Ми зараз допрацьовуємо кінцеві моменти, бо повинні чітко знати, звідки стартує автобус, де він зупинятиметься та в який час має проїхати».
На питання, чи збережуть освітяни свої робочі місця у школах, очільниця Департаменту освіти відповіла що нікого з вчителів звільняти не будуть. Навпаки, Департамент воліє зберегти сильні педагогічні колективи, аби на їх базі розбудовувати освіту й надалі. Вона також пообіцяла, що вчителі які працюватимуть з дітьми у метро, отримуватимуть суттєві доплати.
Антон Алохінссон, обкладинка — Катерина Дрозд
Читайте також: