Головна - Новини - Рятуючи покоління. В Харкові проходить навчання для акторів театру від «Нафти»

Рятуючи покоління. В Харкові проходить навчання для акторів театру від «Нафти»

Час прочитання: < 1 хв

В Харкові завершується навчання на безкоштовному освітньому курсі «НАФТАЛАБ» від театру «Нафта». Незабаром відбудеться відкритий показ робіт студентів та студенток, які вони створили протягом навчання.

«Люк» розповідає про курс та його важливість.

Що це за курс?

«НАФТАЛАБ» — це курс альтернативної освіти для майбутніх акторів та акторок, який сприяє професійному зростанню та знайомить із театральним ком’юніті.

Курс складається з інтенсивної освітньої програми від кураторки лабораторії Ніни Хижної, а також лекцій та тренінгів від театральних практиків з інших міст України. 

«Ми в “Нафті” переконані, що театр може бути інструментом розбудови свідомого громадянського суспільства. Тож освітні проєкти є важливою складовою нашої діяльності. В НАФТАЛАБІ наша головна задача — підтримати студентів та студенток, показати альтернативу і разом шукати нові можливості, які так чи інакше виникають в кризах», — говорить Хижна.  

Завершиться курс відкритим показом робіт студентів та студенток 16 та 17 грудня о 18:00 по вулиці Чорноглазівська, 21/23. До того ж, деякі лекції з курсу зʼявляться на YouTube-каналі театру.

Нафталаб

Нафталаб

Нафталаб

Нафталаб

Нафталаб


Читайте також:


Чому акторам і акторкам важливо мати альтернативну освіту?

В «Нафті» пояснюють, що після 24 лютого 2022 року навчання студентів харківських вишів перейшло в онлайн, а найвразливішою категорією стали студенти театральних університеів, основа навчання яких — це постійна сценічна практика. 

«Через пандемію, а потім повномасштабне вторгнення, театральні університети міста перейшли в онлайні майже на весь період навчання. Практики нема, театри не працюють. У одному з найбільших міст України втрачається ціле покоління театральних діячів та діячок», — кажуть у театрі.

Директорка театру Тетяна Голубова зазначає, що відсутність театральної освіти в місті зараз спровокує втрату цілого покоління молодих акторів та акторок через п’ять років.

«Ми розуміємо, що “НАФТАЛАБ” не вирішить глобальну освітню кризу, але я також вірю, що надихнути і підтримати 15 молодих і талановитих митців — це вже багато», — каже вона.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський, фото — Олександр Осіпов


«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк