Головна - За містом - «Орфеї мають співати під час війни». Харківські театри презентували новий спільний проєкт
…

«Орфеї мають співати під час війни». Харківські театри презентували новий спільний проєкт

Час прочитання: 2 хв

Харківський театр «P.S.» разом з акторами «Березолю» та драмтеатру (колишній театр імені Пушкіна) презентували нову виставу за мотивами класичної поеми Лесі Українки.

Поки робота театрів у Харкові офіційно призупинена обласною владою, трупа грає спектакль для мешканців деокупованих територій Харківщини та захисників України.

«Люк» ділиться подробицями.

Що це за вистава?

П’єса «Орфей» — це результат колаборації театру «P.S.» з творчими колективами театру «Березіль», а також Харківського академічного драматичного театру, який позбувся імені Пушкіна. В основу спектаклю поклали драматичну поему Лесі Українки «Орфеєве чудо». Він також базується на сучасному творі Єлізавети Баннікової «Орфей. Чудо», написаному спеціально для цієї постановки.

Поки у Харкові триває фактичний мораторій на масові культурно-мистецькі заходи, виставу грають у громадах Харківщини, які торік пережили російську окупацію. Для команди проєкту це спроба культурно реінтегрувати ці території та повернути їх до українського контексту. 


Читайте також:


«Ворог свідомо зробив культуру своєю зброєю, тому українська культура має стати нашим щитом, — розповідає Кирило Лукаш, керівник проєкту, актор та програмний  директор у театрі «P.S.».

Якби їй приділялося більше уваги за всі 30 років незалежності, то ми були б значно більш підготовленими до повномасштабного вторгнення. Коли ми виступали на деокупованих територіях, це створювало своєрідний запобіжник проти “руского міра”».

Постановка вистави в Ізюмській громаді

Постановка вистави у місті Ізюмі на Харківщині

Постановка вистави в Ізюмі на Харківщині

Чому театральні вистави завжди на часі?

«Орфея» планують ставити у деокупованих громадах, що конче потребують сенсів української культури у своєму житті. Перші покази відбулися на Ізюмщині та у Костянтинівці Донецької області. Команда готує виступи ще у трьох громадах на Харківщині, які не розкриває з міркувань безпеки.

Роль митця під час війни — основна тема спектаклю. Він підіймає питання: чи має право співець на спів, коли його країна воює? На цьому наголошує режисер вистави Степан Пасічник.

«Співець підносить спів, навіть коли не може співати — тоді це перемога духу, — пояснює він у пресрелізі.

У нас тільки один фронт сьогодні — там, де віддають життя за Україну у війні проти оскаженілого ворога. Але для перемоги України не тільки на сьогодні, але й на завтра, для здобуття міцного й сталого миру вже зараз музиканти мають грати, театри — працювати, поети — писати вірші, а “Орфеї” — співати».

Постановка вистави у Костянтинівці

Постановка вистави в Ізюмській громаді на Харківщині

Постановка вистави у Костянтинівці на Донеччині

Проєкт створено за підтримки Українського Культурного Фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з наведеними цитатами митців.

Антон Алохінссон, фото — театр «P.S.», обкладинка — Катерина Дрозд

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк