Центр протезування Superhumans запустив проєкт про коректне спілкування з людьми, що мають видимі травми війни
Центр протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки Superhumans Center спільно з креативною агенцією Havas Ukraine запустили проєкт «Суперлюди всюди» про те, як комунікувати з людьми з видимими травмами війни.
«Люк» розповідає детальніше.
Що відомо про проєкт?
Автори проєкту «Суперлюди всюди» розробили радник «для кожного, хто хоч раз ніяковів і не знав, що казати, як поводитися при зустрічі в місті з людиною з видимими травмами війни».
«Ми у Superhumans Center пройшли шлях від ступору до невимушеності у спілкуванні з кожним, хто втратив кінцівку чи ж отримав іншу помітну травму. І ми впевнені, що наше загартоване суспільство більш ніж готове пройти теж цим шляхом», — йдеться на сайті проєкту.
Читайте також:
- В Україні запустили мапу інклюзивності
- From Germany With Love. Слухайте подкаст із Василісою Гайденко про інклюзію та німецький досвід
Які поради дають експерти?
У скороченій версії посібника автори радять:
- Не кидатись допомагати людині на протезах одразу, щоб не бути нав’язливим. Втім, і не проходити повз, бо реалії наших міст можуть банально не дозволяти людині скористатись сходами, тротуарами, та іншою інфраструктурою. Варто ввічливо запитати, чи потрібна допомога.
- Не дивитися на людину з протезом з жалем, співчутливо, не висловлювати розуміння. Протез — це кінцівка, просто не з крові і плоті, а зі сталі, наприклад.
- Не бажати людині з протезом одужання, це недоречно. Втрата кінцівки — не захворювання.
- Не порівнювати на кшталт «а от у мого знайомого було…», бо ж кожна людина переживає унікальний досвід.
Автори просять долучитися до проєкту й український бізнес. Для нього є наліпки з QR-кодом, що веде на сайт проєкту: розмістити наліпки можна біля каси, на дзеркалі у вбиральні, у ліфті чи на дверях закладу. Наліпки можна безкоштовно завантажити за посиланням.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський