Головна - Новини - Активісти заявили, що ще одна компанія планує вирубити 90 гектарів Основ’янського лісу

Активісти заявили, що ще одна компанія планує вирубити 90 гектарів Основ’янського лісу

Час прочитання: 2 хв

Активісти, які виступають проти вирубки Основ’янського лісу повідомили, що ще одна компанія хоче орендувати понад 90 гектарів під вирубку.

«Люк» розповідає детальніше.

Що сталося?

Активістка Катерина Свечникова надіслала «Люк» документи, згідно з яким компанія ТОВ «Рейсіс Україна» хоче провести вирубку лісу на ділянці 90,7 Га. Там вони також планують видобувати пісок.

«В документах не написано, що ця ділянка має категорію оздоровчої території. Можливо, не прописано спеціально», — заявила Катерина.

У зв’язку з цим, небайдужі громадяни планують вийти на черговий протест, що відбудеться 13 липня об 11:00.

ліс

Читайте також:


Що цьому передувало?

Трохи більше тижня тому місцеві жителі помітили з десяток невідомих у формі лісництва, що почали вирубувати Основ’янський ліс. Вони відмовилися надати активістам відповідні документи, проте заявили, що завдання вирубати майданчик вони буцімто отримали «від держави». 

Мешканці Жихоря викликали поліцію, і патрульні, що прибули на місце, зареєстрували їхні звернення. Поки йде слідчий процес, вирубку зупинили. 

Після звернень до відповідних служб, з’ясувалося, що ТОВ «Кар’єр Основа» отримала сервітут (право користування землею) у державного підприємства «Ліси України». Громадська діячка Світлана уточнила, що укладений договір стосується розширення кар’єрів:

«Дерева їм не потрібні, вони їх викинуть. Їм потрібен пісок, тому хочуть весь цей ліс вирубити, — повідомила вона у коментарі «Люку». — І все це відбувається без урахування думки місцевих мешканців та всіх харків’ян, які часто тут відпочивають».

Виступаючи проти такого рішення, 9 червня близько 100 небайдужих харків’ян вийшли на мітинг проти вирубки лісу. Аналогічна акція відбулась і 15 червня.

Зазначимо, що після цього на «мітинг» вийшли і працівники ТОВ, що вирубає ліс. В руках у них були надруковані плакати з гаслами по типу «Не відбирайте у нас роботу». В пресрелізі компанії, що є в розпорядженні «Люк», вони заявляють, що всі активісти, які виступають проти вирубки, є «проплаченими».

19 червня стало відомо, що міський голова Харкова Ігор Терехов виступив у конфлікті на стороні містян та заявив, що припинить вирубку лісу.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк