Головна - Новини - Харківська міська рада саботує суд щодо знищення трамвая на вулиці Весніна (оновлено)
…

Харківська міська рада саботує суд щодо знищення трамвая на вулиці Весніна (оновлено)

Час прочитання: 4 хв

Сьогодні, 12 липня, юристка Харківської міської ради не з’явилася на суд щодо знищення трамвайного сполучення на вулиці Весніна. Розгляд справи по суті перенесли вже вдруге за останній місяць.

«Люк» ділиться подробицями судових засідань.

З приводу чого цей суд?

Знищення у 2022 році трамвайного сполучення Салтівки з центром міста обурило активну громадськість. Розслідувачі Харківського антикорупційного центру з’ясували, що ця реконструкція коштувала бюджету міста у понад 200 мільйонів гривень.

Коли громадська діячка Ірина Кравченко подала запит до Юридичного департаменту Харківської міської ради щодо суми, у яку обійшлися роботи по вулиці Весніна, вона отримала у відповідь зіпсовані файли та подальше ігнорування її дзвінків міською владою. Згодом вона подала до суду на чиновників.

Пізніше, 21 квітня 2023 року на Харківську міську раду подали ще один позов, цього разу — від імені Павла Храмова, засновника ініціативної групи «За трамвай на Весніна». Причина — невідповідність проведених робіт із заявленими. Замість вказаного у тендерах поточного ремонту вулиці, фактично прибрали трамвайні рейки. Це порушує будівельні норми та змінює генеральний план Харкова.

Знищення рейок на вулиці Весніна коштувало бюджету Харкова 200 мільйонів гривень
Знищення рейок на вулиці Весніна коштувало бюджету Харкова 200 мільйонів гривень. Джерело: «За трамвай на Весніна»

Яка позиція міської ради в суді?

Перше засідання за позовом Павла Храмова відбулося 28 червня у Харківському окружному адміністративному суді. Відповідачем у справі виступає Департамент житлово-комунального господарства Харківської міської ради.

Адвокат Андрій Коломійцев, який представляє у цьому засіданні позивача, одразу заявив клопотання про перенесення засідання через відсутність другого відповідача — Управління з будівництва, ремонту та реконструкції, яке підпорядковується тому ж таки Департаменту ЖКГ. Саме воно проводило демонтаж трамвайних рейок.

Коломійцев також заявив, що у жовтні 2022 року вже намагався отримати від міськради документи щодо реконструкції вулиці Весніна та виділення коштів на неї. Відповіді він не отримав, тому просить суд затребувати у відповідача ці документи, зокрема:

  1. Правову підставу проведення реконструкції (або ремонту, за словами міськради);
  2. Фінансову документацію щодо джерел виділених коштів;
  3. Усі супровідні договори, акти виконаних робіт, технічні паспорти тощо.

Адвокатка відповідача спочатку заперечила. За її словами, позивач мав час та всі можливості отримати відповідні документи у визначений законом термін. Одразу після цього вона заявила клопотання про перенесення засідання через необхідність залучити до матеріалів справи додаткові документи — тим самим, по суті, повторивши запит Коломійцева.

Суддя задовольнив клопотання адвоката позивача і зобов’язав представницю міськради надати правові обґрунтування проведення робіт на вулиці Весніна.

На перше засідання не з'явився другий відповідач з боку міськради
На перше засідання не з’явився другий відповідач з боку міськради. Джерело: «За трамвай на Весніна»

Чи надала міськрада необіхдні документи?

Наступне засідання у цій справі мало відбутися сьогодні, 12 липня. Але представники міськради не з’явилися до суду і не надали документів, які суддя вимагав минулого разу. Тому засідання перенесли на 8 серпня.

Згідно із Кодексом адміністративного судочинства України, при повторній неявці відповідача розгляд справи може продовжитися і без нього, з урахуванням вже наявних матеріалів. Втім, матеріалів Департамент ЖКГ суду так і не надав.

Також сьогодні суд обʼєднав два позови щодо знищення трамваю на вулиці Весніна — від Павла Храмова та Олексія Свіда, журналіста та представника Інформаційного центру «Майдан Моніторинг».


UPD 08/08: На засідання 8 серпня Харківська міська рада надіслала своїх представників, але так і не надала запитані судом документи. Юристка Ілона Гевел, яка представляє у цій справі відповідача, сказала, що досі не отримала їх від відповідних структур міськради. Другий відповідач — від Управління з будівництва, ремонту та реконструкції — також не з’явився.

Адвокат Коломійцев попросив суд залучити до справи Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту з інспекційної роботи. Цей орган міськради, як випливає з його назви, мав стежити за виконанням робіт на вулиці Весніна та надавати для цього відповідні документи. Суд погодився на це і виніс відповідну ухвалу.

За підсумками засідання суддя вирішив розглядати справу за трьома об’єднаними позовами: від Павла Храмова, Олексія Свіда та Ірини Кравченко. Також він повторно зобов’язав представників міськради надати відповідні документи та попередив про відповідальність за невиконання рішення суду.

Наступне засідання відбудеться 23 серпня, о 10:00. Автори ініціативи «За трамвай на Весніна» закликають небайдужих харків’ян відвідувати судові засідання у цій справі. За їх словами, від тиску громадськості залежить поведінка міської влади.

Адвокат позивачів запропонував об’єднати три позови. Фото: Антон Алохінссон

UPD 5/09: Сьогодні відбулося чергове засідання у справі. Представники Харківської міської ради вчергове його проігнорували, із великим запізненням з’явилася лише представниця міського Департаменту інфраструктури, який залучений до слухань як третя особа.

Аналогічним було і засідання 23 серпня, коли сторона відповідачів не з’явилася на засідання, пояснивши це хворобою. Тоді представниця Департаменту інфраструктури повідомила суду про великий кадровий дефіцит у міськраді. За її словами, передати справи нема кому — працює лише 19 співробітників із 70.

Також 23 серпня надійшло клопотання від чугуївської громадської організації «Мережа антикорупційних центрів» про залучення її до справи як третьої особи. Воно супроводжувалося аналогічним клопотанням від керівника цієї ГО Романа Ліхачова. Адвокат Андрій Коломійцев висловив заперечення, яке суд задовольнив.

Оскільки фактично у цій справі об’єднано три різні позови, міське Управління з будівництва, ремонту та реконструкції виступає одночасно і третьою особою, і відповідачем. Суддя повідомив, що законодавство такого не забороняє, але з рештою постановив виключити Управління зі складу третіх осіб.

Суд вкотре постановив, що затребувані ще у червні документи міськрада так і не надала. Адвокат позивачів запропонував детальний перелік документів, які вона має підготувати:

  • Рішення міської ради, яке стало обґрунтуванням для фактичного знищення трамвайних колій на вулиці Весніна;
  • Розпорядження відповідального департаменту Виконавчого комітету Харківської міської ради про проведення робіт на вулиці Весніна;
  • Документи, що вказують на джерело та об’єм фінансування будівельних робіт;
  • Всю проєктну документацію на виконання робіт, включно з додатками;
  • Технічне завдання (зокрема, відповідність будівельним нормам);
  • Кошториси та договори з підрядниками, а також акти виконаних робіт;
  • Документи, що встановлюють класи наслідків об’єктів будівництва (СС1, СС2) — у них розповідається фактичний стан колії на початок старту робіт.

Це клопотання задовольнили, міськраду зобовʼязали надати документи тепер не усно, а письмово. Наступне засідання відбудеться 20 вересня о 10:00.

«Люк» продовжує стежити за ходом цієї справи.

Антон Алохінссон, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк