«Ми і є світло». Новий фотопроєкт Павла Дорогого
Фотограф Павло Дорогой опублікував художні фото підсвічених зсередини будинків на Харківщині, зруйнованих під час повномасштабного російського вторгнення.
«Люк» розповідає детальніше та ділиться світлинами.
Про фотопроєкт
Харківський фотограф Павло Дорогой опублікував у своєму Instagram-акаунті нову серію знімків з села Довгеньке Ізюмського району, на кордоні Харківської та Донецької областей. До початку повномасштабної війни у ньому мешкали майже 400 осіб.
Росіяни окупували село у червні минулого року, а вже у вересні його звільнили українські військові. Шість місяців боїв за Ізюмщину перетворили Довгеньке майже на руїни. Хоч зараз туди частково й повертаються люди, у Довгенькому багато зруйнованих і спорожнілих домівок. Але Павло Дорогий зняв їх так, ніби вони світяться зсередини.
«Запалюючи світло в цих будинках, я хотів дати їм надію на те, що колись життя повернеться до них знов, — пише він.
Надію на те, що колись в цих стінах знов буде лунати пісня та дитячий сміх. Надію на те, що колись в цих стінах знов будуть люди. Запалюючи свічки, я хотів згадати всіх загиблих за цей час. Всіх, кому прийшлось полишити свій дім. Всіх, хто досі не може повернутись додому. Всіх, кому повертатись нікуди».
«Запалюючи свічки я хотів, щоб світло знов з’явилось у цьому місці. Щоб воно розігнало темряву. Бо нам, українцям, треба бути тими, хто запалює світло. Ми є тими, хто розганяє темряву. Ми і є світло!»
Про автора світлин
Павло Дорогой — фотограф та автор документальних фільмів із Харкова.
До повномасштабної війни знімав архітектуру та репортажі, працював з архівами. З початком російського вторгнення на Харківщину Павло залишився у місті та документував для іноземних ЗМІ все, що відбувається. Його фільм «89 днів» про життя тисяч харків’ян у метро потрапив до спеціальної програми міжнародного кінофестивалю Hot Docs у Торонто.
Антон Алохінссон, фото — Павло Дорогой, обкладинка — Катерина Дрозд
Читайте також: