Головна - За містом - Театр «Нафта», TYSK, Kurs Valüt та інші. В Берліні пройде фестиваль «Мистецтво — Зброя!»
…

Театр «Нафта», TYSK, Kurs Valüt та інші. В Берліні пройде фестиваль «Мистецтво — Зброя!»

Час прочитання: 2 хв

25 лютого в Берліні відбудеться фестиваль «Мистецтво — Зброя!», присвячений українській культурі часів повномасштабної війни.

В лайн-апі — понад 40 артистів та мистецьких угруповань різних напрямків: музики, театру, малюнку, літератури. Серед них — митці з Харкова.

«Люк» поговорив зі співорганізаторкою фестивалю, харків’янкою Марією Кошкіною про ідею та програму заходу.

В чому ідея фестивалю?

Фестиваль «Мистецтво — Зброя!» відбудеться вже вдруге. Ідея належить київському арт-продюсеру, музиканту Гаріку Пледову (проєкт Pledov). Перший фестиваль пройшов у Києві 14 травня 2022 року. 

«Тоді це був перший мистецький івент у Києві з моменту початку повномасштабного вторгнення, своєрідна рефлексія на всі події», — пригадує комунікаційниця фестивалю Марія Кошкіна. 

Захід поєднував різні течії мистецтва. Тоді проходили освітні лекції, аудіоперформанси, театральні вистави і виставки художників. 

На річницю повномасштабного вторгнення фестиваль пройде вже в Берліні. Митці презентуватимуть те, що створили впродовж 2022 року як свою реакцію на війну.

«Адже сила українців — у різноманітті нашого бачення, почуттів, переживань, об’єднаних єдиною ідеєю перемоги світла над темрявою», — йдеться у пресрелізі до івенту.

Що у програмі фестивалю в Берліні?

Підготовку до берлінського фестивалю команда організаторів з семи людей почала місяць тому. Марія Кошкіна працює над організацією з Брюсселю. Деякі організатори також долучилися дистанційно: з Києва, з Харкова та з-за кордону. 

«Захід охопить різні сфери мистецтва: інструментальну і електронну музику, театр, літературу, тату-марафон, візуальне мистецтво і скульптуру, — розповідає Кошкіна. 

Плануються виставки і поп-ап маркет українських дизайнерів. Підтверджується колаборація з українським NFT-проєктом, тому плануємо зробити секцію діджитал-арту».

На фестивалі виступатимуть 19 українських виконавців і діджеїв. Серед них — гурт Стаса Корольова, репер Otoy, електронні артисти Koloah, Bejenec, Monoconda, Pledov, гурти Tonka, The Lazy Jesus, Kurs Valüt, проєкт Антона Слєпакова («ВГНВЖ») та Андрія Соколова Warнякання тощо.

На виставках своє візуальне мистецтво представлять українки Maria Matiashova та Taya Kabaeva, а також мадридський митець Albert Lores, який з 2017 року живе в Києві.

З харків’ян в івенті візьмуть участь актори театру «Нафта» (стара назва — «Нєфть») Артем Вусик, Ніна Хижна, Дмитро Третяк і Владислава Ченцова. Вони покажуть виставу «Nobody Died Today», яку поставила харківська режисерка Ніна Хижна спільно з австрійським композитором Ніком Акорном

Коли пройде фестиваль і де купити квитки?

Фестиваль відбудеться 25 лютого в клубі Alte Münze.

Вартість квитка — від 13 до 22 євро (від 521 до 885 грн), його можна придбати тут

Зібрані кошти організатори фестивалю передадуть українським митцям та фондам підтримки українських військових.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк