Головна - Місто - From Russia With Hate. Як виглядає знищений росіянами корпус Каразінського університету
…

From Russia With Hate. Як виглядає знищений росіянами корпус Каразінського університету

Час прочитання: 4 хв

У рубриці From Russia With Hate «Люк» демонструє, як виглядають знакові будівлі Харкова після російської навали.

Сьогодні показуємо будівлю економічного факультету корпусу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на вулиці Мироносицькій — пам’ятку архітектури, яка була сильно пошкоджена внаслідок ракетного удару.

Майбутній корпус економічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна збудували в 1916 р. на місці будинків колезького радника Б. І. Снарського за проєктом архітектора С. П. Тимошенка. Будівлю відносять до стилю модерн.

У 1918-1928 рр. інженер С. В. Кушнарьов реконструював будівлю для Народного комісаріату Праці, а в 1930-х  рр. її передали Харківському державному університету. Там розташовувалися три факультети: мовно-літературний, економічний, історичний.

У перші роки після Другої світової війни тут розташовувався Обласний комітет Комуністичної партії України, потім — Харківський Обком комсомолу.

Будівля є пам’яткою містобудування та архітектури.

У наші дні тут розміщувалися економічний факультет та Каразінська школа бізнесу.

«Сьогодні на економічному факультеті за денної та заочної формами навчається більше 1700 студентів, а також близько 50 іноземних студентів. За усіма видами заочного навчання охоплено майже 500 студентів. Також навчається близько 20 аспірантів»,йдеться на сайті вишу.

Зранку 2 березня 2022 року росіяни влучили в університетський корпус ракетою. Внаслідок цього розпочалася пожежа, будівля зазнала масштабних руйнувань.

«2 березня близько 08:10 у місті Харків внаслідок ракетного удару по будівлі СБУ у Харківській області, ГУ Нацполіції у Харківській області та будівлі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна попередньо постраждало три особи», — зазначили у ДСНС у Харківській області.

Міський голова Харкова Ігор Терехов в інтерв’ю «Чесно» пообіцяв взяти участь у відбудові вишу.

«Університет імені Каразіна — один із найстаріших, і його науковий потенціал дуже потрібен місту, це наукова еліта Харкова. І тепер ми маємо відновити все те, що залишилось від корпусу, а там, на жаль, залишилися тільки стіни, — запевнив Терехов.

Ще одне питання — який вигляд матиме відбудований університет. Як на мене, це має бути нова й сучасна архітектура. Ми не відновлюватимем архітектуру сталінських часів, це виключено. Ми маємо кардинально перегорнути цю сторінку й подивитися на 30, 50 і навіть 100 років наперед».

Ректорка вишу Тетяна Кагановська в інтерв’ю «УП. Життя» зазначила, що на відновлення зруйнованих російськими ракетами корпусів університету необхідно мінімум 3,5 мільярди гривень. 

У квітні ХНУ презентував арт-проєкт «Ліхтарики», який дає нове життя понічевеним росіянами будівлям вишу. В університеті зазначили, що проєкт «відображає наше сьогодення та університетську душу»:

«Ми пам’ятаємо, яким все було, спостерігаємо, яких ударів нам завдали, але вже плануємо, яким маємо стати, ще кращими! Ми обов’язково все відновимо і будемо й надалі здобувати цінні знання, дарувати надію на краще майбутнє, відкривати двері до Каразінського усім охочим. Зокрема і вступникам, які приєднаються до нашої родини вже цієї осені».

Фотографії — Катерина Переверзева


Інші матеріали з рубрики From Russia With Hate:


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк