Головна - Місто - Єрмилов живий — в новому проєкті харківської дизайн-студії
…

Єрмилов живий — в новому проєкті харківської дизайн-студії

Час прочитання: 2 хв

Харківська дизайн-студія Laika.Agency розробили лонгрід про життя та творчість «Батька українського авангарду» Василя Єрмилова.

Серпневі свята — День Міста та День Незалежності — надихнули команду дизайн-студії Laika.Agency створити невеликий некомерційний проєкт, спрямований на неформальне знайомство з культурною спадщиною Харківщини. А саме — лонгрід про яскравого представника українського авангарду, графіка, монументаліста та дизайнера Василя Єрмилова. 

«Хоча художник провів в Харкові більшість свого життя та був одним з авторів цілої візуальної епохи, сучасний пересічний харків’янин навряд чи зможе згадати, як виглядають Єрмиловські роботи або як пройшов його творчий шлях. Саме тому нам закортіло зробити маленький внесок у популяризацію локального мистецтва та історії», — розповідає команда проєкту. 

Ескіз плаката “Згаслі паровози,стоячі фабрики чекають вугілля Донбасу”. 1920-ті роки.

Єрмилов розробив власний шрифт, у 20-30-х роках минулого століття створював дизайнерські рішення для сірникових коробок і цигаркових пакувань, брав участь в міжнародних виставках. Також при житті художник оформив близько 40 видань, працював над розписом агітпоїзда та над оформленням першого в країні Палацу піонерів та жовтенят у Харкові.

Папіроси «Ілліч». Ескіз коробки для Табактресту України. 1920-ті роки. НХМУ, Київ

Єрмилова називають «Батьком українського авангарду», «Харківським Пікассо», «Український Татліним», «Піросмані формалізму».

«Майже все своє життя Єрмилов провів на горищі харківського будинку, звідки вперто не хотів переїжджати, —  йдеться в лонгріді. — Майже все тут було зроблено руками художника і саме тут колись красувався знаменитий напис “Вася”, ескіз якого зберігається нині в Національному художньому музеї України.

На горищі бували в гостях різні особи міської “богеми” того часу. Саме це горище описує в автобіографічному творі “Молодий негідник” Едик Лимонов, згадуючи зворушливе чаювання, влаштоване художником. Зараз зовнішній вигляд майстерні можна відновити тільки за спогадами відвідувачів».

Детальніше про життя та творчість Василя Єрмилова читайте в лонгріді від Laika.Agency за посиланням.

Обкладинка — Катерина Переверзева


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк