Головна - Місто - «В груди мої вбито іржавий цвях». КАТ випустили сингл та анонсували реліз нового альбому
…

«В груди мої вбито іржавий цвях». КАТ випустили сингл та анонсували реліз нового альбому

Час прочитання: 3 хв

Харківський гурт КАТ — один з найпотужнишіх представників української пост-хадкор-сцени — випустив новий сингл «Цвях» та анонсував реліз четвертого повноформатного альбому «Поклик». 

«Люк» розповідає, як записували трек, до чого тут польський поет Рафал Воячек та чого очікувати від першого україномовного релізу гурту.

«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль. Підтримайте «Люк», ставайте нашими патронами на Patreon!

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png

Пісня «Цвях» — перша з майбутнього альбому КАТ «Поклик», вихід якого запланований на 11 березня. 

Учасники гурту розповідають, що сингл, як і решту альбому, записували протягом вересня-листопада 2021 року на студії Spivaki records. За мікс та мастеринг відповідав Zach Weeks з відомої американської God City Studio, які працювали з Converge, Have Heart, Beastmilk, Every Time I Die тощо.  

«Ми довго не могли довести до кінця вокальні партії тут, і середина пісні майже до останнього дня запису лишалася під питанням, — розповідає гітарист Кирило Бренер. — Проте Макс встиг усе зробити і, як на мене, вийшло ідеально». 

«Ще один кумедний факт: на альбомі є ще одна пісня, яка в абсолютно такому ж темпі, і закінчується так само, як і починається “Цвях”, — додає барабанщик Андрій Касяненко. — Тому записували ці дві пісні як одну, а вже на зведенні розділили на дві, як вони спочатку були створені»

Про що трек?

Тексти пісень гурту особисті та часто базуються на літературних творах. Музиканти зазначають, що так вийшло й у випадку з «Цвяхом».

«Ця пісня частково була навіяна віршем “Незакінчений хрестовий похід” польського поета Рафала Воячека, — пояснює Кирило Бренер. — У тексті навіть можна знайти деякі майже прямі цитати. 

Щодо змісту або концепту, то для мене “цвях” відображає саме цей метафоричний “похід” або нескінченний шлях, яким йде наша країна вже багато років». 

«Ми з Кирилом працюємо над текстами пісень у парі, — наголошує басист та вокаліст Максим Дюкарев. — Він зазвичай генерує ідею у вигляді невеличкого вірша, а далі — мій, більш утилітарний підхід, що стосується радше форми, ніж змісту чи сенсу. 

Мені здається, ця пісня про неоднозначність вибору на розгалуженнях людської долі, про важкі рішення та трагічні наслідки, що заздалегідь важко передбачити»

Слухайте «Цвях» на всіх платформах тут.  

Яким буде альбом?

Альбом «Поклик» вийде за підтримки лейблів Neformat Family i Trismus Records у цифровій версії та на касетах 11 березня. 

Це буде перший україномовний реліз гурту. Альбом складатиметься з семи треків та стилістично стане продовженням попереднього повноформатнику «Это случится с тобой», який вийшов у 2019 році.

«Звучання альбому стало ще більш динамічним, ніж на минулих релізах, тут є як пісні на агресивному звуці, так і майже балада, — зазначає Андрій Касяненко. 

Загалом за якістю це найкраще, що у нас виходило — дається взнаки як запис на неймовірній студії Spivaki під керівництвом Діми Зінченка, так і зведення на легендарній Godcity». 

А що з концертами?

Презентація нового альбому в Харкові відбудеться 26 березня. 

Окрім того, з 22 квітня КАТ поїдуть у мінітур (попередньо плануються Полтава, Київ, Чернігів) на підтримку альбому. Почути його зможуть і відвідувачі фестивалю Back To Youth, який відбудеться 7-8 травня у Калуші. 

Трохи згодом, можливо, колектив зіграє і в інших містах Західної України. 

А поки можна згадати, як потужно КАТ виступили на третьому фестивалі Інтерсіті Live в Харкові, який співорганізував «Люк»:


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк