Головна - Місто - Харківський урбаніст розробив єдину схему міського електротранспорту
…

Харківський урбаніст розробив єдину схему міського електротранспорту

Час прочитання: 2 хв

Харківський активіст Матвій розробив нову схему міського транспорту, яка включає метро, трамвай та тролейбус до аеропорту. Вона дозволить пасажирам краще зорієнтуватися у транспортних маршрутах Харкова.

«Люк» розповідає детальніше

Про яку схему йде мова?

Активіст-урбаніст з Харкова Матвій (прізвище назвати він відмовився) розробив нову мапу міського рейкового транспорту. Вона суміщає схеми метрополітену та наявних трамвайних маршрутів, а також два тролейбусні маршрути, які їдуть до аеропорту. 

Нова схема харківського рейкового транспорту
Нова схема харківського рейкового транспорту

«Дизайн та зрозумілість навігації у місті впливає на загальну зручність його відвідування. Харківська схема, у свою чергу, повертає Харків у 2000-ні роки,пояснює Матвій на своїй Instagram-сторінці.

Взявши це у свої руки, ми вирішили розробити власну схему харківського рейкового транспорту. Ми зробили її більш інформативною, додавши рух трамвая, маршрут до аеропорту та іконки залізничного й автовокзалів з річками та транслітерацією назв».


Читайте також:


Активіст наголошує, що розміщена у вагонах мапа харківського метро має застарілий дизайн, є нечитабельною та малоінформативною. Все це, на його думку, повертає Харків у минуле, оскільки транспортні схеми сучасних міст мають бути зрозумілими та читабельними, як для місцевих мешканців, так і для приїжджих.

Наявна схема Харківського метрополітену
Наявна схема Харківського метрополітену

Чому на схемі немає тролейбусів?

У роботі над новою схемою автор надихався схемами Київського, Лондонського та Львівського рейкового транспорту. Матвій вважає, що він є найбільш ефективним з-поміж інших видів громадського транспорту.

«Трамвай виграє в електробусів, тролейбусів й метро тим, що він користується виділеною смугою, вмить набирає швидкість та скидає її, а також має високу пасажиромісткість, — пояснює активіст у своєму блозі.

Метро, у свою чергу, є домінантним в більшості випадків видом транспорту, має ті ж переваги, що і трамвай, але має більшу місткість, швидкість та користування повноцінною виділенкою».

Втім, на мапі все ж можна знайти два тролейбусні маршрути (5 та 58), які йдуть до аеропорту та автовокзалу. Схема дає чітке пояснення, де находиться вокзал, а також де можна пересісти на трамвай чи метро.

Нова (ліворуч) та стара схеми харківського метро
Нова (ліворуч) та стара схеми харківського метро

Також у новій схемі поліпшено читабельність текстів і додано англійську транслітерацію станцій. Для цього використали шрифти RoadUA та Ermilov.

У хорошій якості схему можна завантажити за посиланням.

Антон Алохінссон, ілюстрації — Матвій, обкладинка — Катерина Дрозд

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк