Головна - Місто - Собачі притулки, подкасти та мотиваційний табір. Які проєкти харківської молоді реалізуються за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
…

Собачі притулки, подкасти та мотиваційний табір. Які проєкти харківської молоді реалізуються за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

Час прочитання: 2 хв

UPSHIFT — це міжнародна програма дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яку реалізують у більш ніж 40 країнах світу. Вона надає молоді знання, навички та ресурси, щоб визначити актуальні проблеми своїх громад та запропонувати нові рішення.

«Люк» розповідає, які проєкти втілює молодь Харкова в межах UPSHIFT і як долучитись до програми.

Що таке UPSHIFT?

Програма UPSHIFT не береться за реалізацію готових рішень. Її мета — навчити молодих людей крок за кроком проходити шлях від формулювання проблеми до втілення у життя напрацьованих ідей.

Молодіжні команди визначають актуальну проблему своєї громади, міста чи навіть школи. Після цього вони подаються з нею на відкритий набір у своєму регіоні.  На цьому етапі ще не потрібно мати готового рішення  — достатньо просто сформулювати проблему.

За результатами конкурсного відбору команди беруть участь у навчальній програмі, під час якої генерують проєктні ідеї, проводять їх пітчинг та претендують на фінансування задля їх втілення.

Загальна тривалість програми від подачі заявок до старту реалізації готового проєкту — 3-4 місяці. Весь цей час кожну команду супроводжує ментор-фасилітатор, що попередньо пройшов відбір та навчання методології Upshift. Велика увага при цьому приділяється креативності та пошуку нестандартних підходів.

Які проєкти вже реалізовали у Харкові у межах UPSHIFT?

1. Red Dog — благодійна молодіжна організація допомоги безпритульним собакам Харкова. Зараз у команді працюють троє людей: Дарина Крук, Лара Оспіщева та Владислав Чередько — кожному з них лише 18-19 років. Щодня вони годують понад 200 безпритульних тварин в місті, і за час повномасштабного вторгнення встигли роздати вже близько двох тонни корму.

Red Dog charity project Kharkiv

Red Dog volunteer with a stray dog

Red Dog at Kharkiv Pet Orphanage

Red Dog charity project Kharkiv

Red Dog volunteer with a stray dog

Red Dog at Kharkiv Pet Orphanage

Команда Red Dog співпрацює з міськими притулками для тварин та закладами, які встановлюють у себе «годівнички». Вони також допомагають прилаштувати собак з муніципального «Центру поводження з тваринами», забезпечуючи нових власників кормом, повідцями та нашийниками.

2. Тінейджерів острів — віртуальний проєкт із психологічної підтримки для підлітків. Харківські волонтери — Олексій Литвиненко та Анна Буйнова — створили спільноту на платформі Discord, через яку допомагають молоді впоратися з ментальними проблемами, що виникли під час війни.

«Найчастіше звертаються з такими проблемами як адаптація у нових умовах, конфлікти з однокласниками, а також втрата близьких. Рідше зґвалтування, суїцидальні спроби та харчові розлади», — розповідає співзасновниця проєкту Анна Буйнова.

Teenage Island studio Kharkiv

Teenage Island Kharkiv

Anna Bujnova Teenage Island Kharkiv

Anastasiya Savostyanova Teenage Island Kharkiv

Oleksiy Lytvynenko Teenage Island Kharkiv

Команда записала серію подкастів із фаховим психологом, де розбирають запити, що надсилає їм аудиторія. Також волонтери організували тренінги з творчого письма та проводять рольові ігри в стилі Dungeons and Dragons, аби допомогти підліткам психологічно розвантажитись та знайти однодумців.

3. Life Start — мотиваційний табір, що вчить підлітків справлятися з травматичним досвідом, отриманим під час повномасштабного вторгнення Росії. Команда внутрішніх переселенців з Харкова — Вероніки Сосніч, Богдана Ємця та Дар’ї Ходацької — допомагає молоді з інших регіонів розвинути навички стресостійкості та знайти підтримку.

«Я і мої друзі — з Харкова, тому розуміємо той моральний біль, який відчув кожен мешканець країни, пояснює співзасновниця проєкту Вероніка Соснич. — Ми змогли взяти себе у руки та вирішили допомогти іншим подолати той стрес, який всі відчувають».

Life Start Kharkiv

Life Start project training

Life Start project audience

Life Start project volunteers

Life Start training camp

В межах цього проєкту учасники проходять ряд тренінгів:

  • Навички стресостійкості;
  • Актуальні софт-скіллз;
  • Фінансова грамотність;
  • Ефективна комунікація;
  • Спілкування з батьками тощо. 

Команда вже організувала три мотиваційні табори в Івано-Франківську та планує ще кілька у Хмельницькому. 

Як долучитись до UPSHIFT?

Зараз на сайті програми тривають набори в декількох областях України. Подивитися актуальні та подати заявку можна за посиланням.

Антон Алохінссон, фото ЮНІСЕФ, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк