Головна - Місто - Фірма, яка допомагає відновлювати багатоповерхівку у Харкові, має зв’язки з Росією, — ХАЦ
…

Фірма, яка допомагає відновлювати багатоповерхівку у Харкові, має зв’язки з Росією, — ХАЦ

Час прочитання: 2 хв

Журналісти Харківського антикорупційного центру (ХАЦ) з’ясували, що фірма, яку залучили до відбудови багатоповерхівки у Харкові, має засновників із бізнесом у Росії. Про це стало відомо під час моніторингу сайту Prozorro.

«Люк» наводить тези дослідження ХАЦ.

Який договір уклали?

7 грудня 2022 року Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради уклав угоду з ТОВ «Проектний інститут “Харківський громадянпроект”» з приводу відновлення багатоповерхівки за адресою проспект Тракторобудівників, 107-А. 

Планували провести поточний ремонт і усунути аварію в житловому фонді. Очікувана вартість проєкту — 10,3 мільйони гривень. До кінця грудня сума договору зменшилась і підрядник отримав 8,76 мільйонів гривень.

Хто засновники фірми?

Засновники фірми, з якою уклали угоду, — Артемій та Ігор Рожкови (родичі депутата Харківської райради, який пройшов по списку ОПЗЖ, Микити Рожкова) та Віктор Лимаренко.

За даними аналітичної системи Youcontrol, під час повномасштабного вторгнення серед засновників фірми була громадянка РФ Світлана Рожкова. Вона також володіє фірмою «Промдизайн», яка зареєстрована у Білгороді.

У російському реєстрі до фірми «Промдизайн» прив’язаний номер телефону +7 472 220–03–33. До такого ж номеру прив’язана інша фірма «БЕЛГОРОДСКИЙ ПРОМТРАНСПРОЕКТ». Директором вказаний Олександр Рожков. Власниками цієї ж фірми є Віктор Лимаренко та Микита Рожков.

За останні роки «БЕЛГОРОДСКИЙ ПРОМТРАНСПРОЕКТ» отримав російські державні підряди на суму понад 100 мільйонів рублів. Серед замовників є найбільша корпорація РФ «Газпром».

Водночас «Промдизайн» використовує ще один номер: +7 472 220–22–04, який співпадає з контактним номером фірм «Техкомплект» та «Техноинжиниринг». Засновниками обох є Ігор Рожков, чия фірма «Проектний інститут “Харківський громадянпроект”» отримує гроші з харківського бюджету на відновлення багатоповерхівки на проспекті Тракторобудівників.


Читайте також:


Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк