Головна - Місто - «Лінія Маннергейма» викликала хуртовину новими піснями про зиму
…

«Лінія Маннергейма» викликала хуртовину новими піснями про зиму

Час прочитання: 3 хв

На UA: Радіо Промінь відбулася радійна прем’єра нових треків гурту Сергія Жадана, Олега Каданова та Євгена Турчинова «Лінія Маннергейма».

Презентація синглів «Зима» та «Сніг» пройшла у межах «Вікенду нової української музики», що стартував на радіо 13 лютого. Проєкт прагне доносити до слухачів та слухачок нову музику та композиції, що були видані українськими музикантами за останні п’ять років.

 «Люк» розповідає, як нові треки змінюють звучання відомого харківського гурту.

Нові сингли «Лінії Маннергейма» «Зима» та «Сніг» спершу були презентовані на концертах гурту. Треки пов’язані тематично, настроєво й стилістично й вийшли під однією обкладинкою авторства Гамлета. З них гурт планує змінювати свій стиль.

«”Лінія” зі своїми новими речами, які різняться від попередніх музикою, звучанням і філософією, — це шлях вперед і ми відходимо від того, з чого ми починали, — зазначає Сергій Жадан. — Весь новий альбом має бути таким, як перший трек “Зима”, це програмова пісня, ми будемо рухатися в напрямку постпанку, музики 80-х, простого гітарного звучання».

«Ми вирішили трохи повернутися до тих першовитоків постпанку, які надихали нас в юності — на кшталт Joy Division, але при цьому не забуваючи, в який час ми живемо, — підкреслює Олег Каданов.

Це стосується треку “Зима”, і нам цікаво зараз поекспериментувати на цьому полі, хоч бути впевненим у тому, яким саме вийде майбутній альбом зараз важко, тому що найголовніше для нас — це щоб треки були живими і хвилювали! А в яку стилістично форму воно втілиться — то питання другорядне».

«Зима» та «Сніг» увійдуть до нового альбому «Лінії Маннергейма». За словами музикантів, реліз відбудеться незабаром. Гурт не чекатиме повної готовності альбому, а презентуватиме нові сингли по одному чи парами.

«Ми — старі люди, ми звикли, що сингл — це реліз, на якому дві пісні — сторона «А» на вінілі, сторона «Б» на вінілі», — коментує Жадан. І хоча вінілів уже давно немає й компакт-дисків давно немає, ми за звичкою робимо такі подвійні презентації».

Обкладинка нових синглів «Лінії Маннергейма»

Наразі учасники «Лінії Маннергейма» розробляють гастрольний графік на весну і літо — за умови сприятливих карантинних умов виступи гурту плануються у Львові, Дніпрі, Харкові, Києві й Запоріжжі.

Також музиканти пишуть нові треки й працюють над створенням кліпів. Олег Каданов виступить у якості режисера до нових відеоробіт.

Крім того, планується реліз треку фінальної композиції до нового фільму Олега Сенцова «Носоріг» (слова Сергія Жадана, музика Євгена Турчинова); у Жадана — ще й вихід спільного треку з Андрієм Хливнюком «Правда».

На думку Євгена Турчинова, трек «Зима» — «данина пізнім 80-м, постпанку, індустріальній музиці, музичному мінімалізму. Це лірична композиція про вірність, відданість, відчуття близьких людей, про любов, про ті речі, які супроводжують нас упродовж життя».

Після презентації треків «Сніг» та «Зима» на UA: Радіо Промінь в Україні змінилася синоптична ситуація: холодний атмосферний фронт зумовив похолодання, на значній частині країни випав сніг.

Треки можна слухати на всіх платформах. Весь ефір в аудіоподкасті можна послухати тут.


UA: Радіо Промінь є найпершою музичної радіостанцією України, яка з 1955 року транслює в своєму ефірі сучасну українську музику, 95% пісень в ефірі Променя українською мовою. Радіо мовить у Києві на частоті 97.2 FM, у Харкові на частоті 100.5 FM, в Ізюмі на частоті 106.5 FM, в Куп’янську на частоті 98.9 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

 Дарина Анастасьєва, обкладинка — Катерина Переверзева


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк