Головна - Місто - Гарелея Неотодрешь презентує в Харкові зін із роботами митців Донбасу
…

Гарелея Неотодрешь презентує в Харкові зін із роботами митців Донбасу

Час прочитання: 2 хв

У неділю, 17 жовтня, в YermilovCentre відбудеться презентація зіну Neotodryosh від Гарелеї Неотодрешь.

Гарелея Неотодрешь — проєкт, який покликаний популяризувати мистецтво сучасних художників Донбасу в умовах відсутньої інфраструктури.

Чим займається Гарелея?

Гарелея влаштовує виставки серед закинутих індустріальних та житлових об’єктів, мостів, заводів, відділень «Нової Пошти» та інших місць, які не мають комфортних умов для творчості. 

«Гарелея создана в качестве протеста из-за того, что в нашем регионе нет ни одной галереи современного искусства, которая могла бы принимать работы художников из Луганской и Донецкой областей и вообще локальных художников, — розповідав «Люку» на фестивалі The Most Fest у Константинівці куратор Гарелеї Віталій Матухно

Поэтому я решил, что если у нас во всем регионе нет такого пространства, очень много заброшек, самый логичный вариант — превратить эти заброшки в наши личные пространства, сделать там выставки с работами художников из Донецкой и Луганской областей. 

Дополнительно притягивать туда людей из других регионов и городов, чтобы это была не стагнация, а непрямой коннект с разными локальными тусовками. Чтобы мы могли познакомить тусовку из Донецкой и Луганской областей, допустим, с Ровно и сделать обмен работами на выставке».

Під час експедиції до Маріуполя «Люк» разом із фестивалем соціальних інновацій та нової музики Plan B брав участь в оформленні однієї з виставок Гарелеї — у приміщенні закинутого боулінгу.  

Що буде на презентації?

Останні пів року команда Гарелеї працювала над створенням друкованого зіну Neotodryosh, куди увійшли роботи 60 митців, переважно зі Сходу України. 

Видання має 240 сторінок та тираж в 500 екземплярів, які будуть безкоштовно розповсюджуватись по всій Україні.

Під час презентації:

  • засновник проєкту Віталій Матухно розповість про роботу Гарелеї та її останні експозиції по містам Луганської, Донецької та Рівненської областей; 
  • дизайнерка зіну Анна Самарська розповість про процес створення друкованого варіанту Гарелеї.

Також на презентації можна буде безкоштовно або за вільний донат отримати примірник Neotodryosh та поспілкуватися з командою проєкту.

Презентація зіну Neotodryosh відбудеться в неділю, 17 жовтня, о 18:00 в YermilovCentre.


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк