Головна - Місто - Харківська школа фотографії. Ретроспектива Олега Мальованого
…

Харківська школа фотографії. Ретроспектива Олега Мальованого

Час прочитання: < 1 хв

У п’ятницю, 7 серпня, у виставковій залі Харківського художнього музею відбудеться відкриття виставки «Випереджуючи час» одного із найвизачніших представників Харківської школи фотографії Олега Мальованого.

Хто такий Мальований?

Олег Мальований — один із найцікавіших представників Харківської школи фотографії. Він народився у 1945 році, а цікавитись фотографіїю почав ще в школі. Його перша персональна виставка віддбулась у Харкові в 1968 році.

На початку 70-х Мальований увійшов у творчу групу «Время» на базі Харківського областного фотоклубу.

Учасники цієї спільноти практикували художній підхід до створення фотографій та намагались через свої роботи зробити сильні висловлювання. У ті часи Мальований вважався одним з найбільш «технічних» фотографів в Харкові, який на високому рівні володів рецептурами кольорового друку.

За свій більш ніж 55-річний творчій шлях Мальований отримав понад 30 золотих та срібних медалей та дипломів в міжнародних конкурсах. Зокрема гран-прі Kodak на Міжнародній виставці «Париж-Москва», що відбулась в 1989 в Центрі Жоржа Помпіду, Париж, Франція.

Цим цікава виставка?

Виставка «Випереджуючи час» відкриває глядачу ретроспекцію пошуків образної мови та засобів художньої виразності фотографа.

«Роботи, представлені на виставці, підтверджують слова автора: “Тільки внутрішня фантазія фотографа та його хвилювання про світ, в якому ми живемо, може дати нові грані розуміння цього світу”, — пояснюють організатори. 

Незалежно від змісту та джерела натхнення автор видозмінює матеріал своїх кадрів, створюючи “бутерброди зі слайдів або негативів” — спочатку вручну, пізніше з допомогою фотошопу — естетизуючи й конструюючи абсурдність і неможливість деяких сцен і персонажів у реальному житті».

***


Виставка «Випереджуючи час» розпочне роботу 7 серпня о 17:00. Подивитися її можна буде до 1 вересня.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк