Головна - Місто - Без червоних килимів та канделябрів: у Харкові відбудеться перша контркультурна театральна премія
…

Без червоних килимів та канделябрів: у Харкові відбудеться перша контркультурна театральна премія

Час прочитання: 3 хв

У п’ятницю, 18 червня, в Харкові відбудеться перша альтернативна театральна премія «Пропаганда».

«Люк» розповідає, в чому її альтернативність та як саме будуть руйнувати стереотипи.

Команда театрально-урбаністичного фестивалю Parade fest започатковує першу в Харкові контркультурну театральну премію «Пропаганда».  

Мета премії — підтримати незалежних митців і привернути увагу до проблемного інституту державних відзнак. Її вручатимуть діячам, діячкам та організаціям, які формують культуру міста, але не потрапляють у номінації державних премій.  

«Привідкриваючи тему фестивалю Parade 2021, що відбудеться у вересні (“Культура переходу”), ми говоримо про феномен подібних премій як про радянський атавізм і нагадуємо, як червоні килими, почесні дипломи і промови поруч з канделябрами насправді виглядають в очах поколінь X та Z», — пояснює організаторка івенту Вероніка Склярова.

Що у програмі?

Cвоя грошова винагорода і свої почесні грамоти. А ще урочисте вручення призів у стилі «скинути на картку», віртуальні ведучі, сценарій від секретного театру і кількагодинні DJ сети. 

На івенті виступатиме:

  • реп-дует К4К (Діма Третяк та Богдан Шапкін)
  • THE AND / set

А кого номінують?

  • Сергій Бичко — директор театру ім. Пушкіна в Харкові і винуватець його кардинальних змін. Завдяки Сергію Бичко театр має нову малу сцену, хостить у себе фестивалі і читки, пропонує вистави сучасних режисерів (Олександр Середін, Оля Турутя-Прасолова, Павло Гатілов). Свого часу відстояв Будинок Актора і робить для незалежного театрального сектору міста більше за департамент культури.
  • Ніна Хижна — акторка, хореографка з Харкова, перформерка і режисерка, співпрацює з Австрійською командою митців НінджаГуру. Поставила виставу APOLLO і виставу «Вона» для фестивалю RomaEuropa, співпрацювала з польським TEATR BRAMA. Тренерка і лекторка Школи акторської майстерності «ТЕСТО».
  • Оксана Черкашина  — акторка з Харкова і культурна активістка, номінантка премії HeForShe. Оксана отримала премію «Кіноколо» за роль у фільмі «Погані дороги» (стрічка Наталки Ворожбит була нагороджена на Венеційському кінофестивалі) та увійшла до списку 50-ти найсміливіших жінок у Польщі за версією видання wysokieobcasy. Працює в польських Teatr Powszechny та TR Warszawa (зокрема, з Люком Персевалем), також у Київському театрі на лівому березі Дніпра як запрошена акторка, бере участь у незалежних проєктах.
  • Яна Зеленська — режисерка і організаторка Освітнього мистецького фестивалю Kurbas.Technologies, відкрила бебі сцену для дітей до 3-х років у харківському ТЮГу, веде лабораторію та проєкт про сучасне прочитання українських байок.
  • театр «Нєфть» — незалежний театр у Харкові, що експериментує з форматами. Створений у 2018 році Артемом Вусиком та Ігорем Ключником. Вистави театру є учасниками міжнародних фестів (Тиждень української культури в Гданську 2019 — вистава APOLLO). Під час карантину команда запустила інноваційний проєкт «Вистава у коробці».
  • театр «Арабєскі» — фактично, культовий незалежний театр у Харкові, який перевернув догори дригом театральну реальність ще у 90-ті, однак так і залишився «в підпіллі». Колектив знімав андеграундні відеопроєкти, ініціював політичні акції та створював вистави у міському просторі задовго до того, як це стало мейнстрімом.
  • театр «PS» — недержавний театр, заснований у 1999 році, що принципово працює українською мовою. За 22 роки існування поставив досить багато спектаклів, за які не соромно (зокрема, за Мартіном Макдонахом), є учасником міжнародних фестів.

Премія відбудеться 18 червня о 19:00 за адресою вул. Сумська, 76а. Вхід вільний. Щоб взяти участь, потрібно зареєструватись тут.  

Підтримати премію донатом можна за посиланням

Обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк