Головна - Місто - «Будинок “Слово”. Нескінчений роман». У Харкові покажуть фільм про Розстріляне відродження
…

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман». У Харкові покажуть фільм про Розстріляне відродження

Час прочитання: 2 хв

У суботу, 2 липня, в Харкові у секретній локації відбудеться презентація фільму «Будинок “Слово”. Нескінчений роман».

«Люк» розповідає, чому ця подія варта вашої уваги.

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман» — перший ігровий фільм, що розповідає про Розстріляне відродження, покоління українських митців, знищених фізично та морально сталінською репресивною машиною у 1930-х роках.

Світова прем’єра фільму відбулася у 2021 році на 37-му Варшавському кінофестивалі. А цьогоріч він став переможцем Міжнародного кінофестивалю вКошице (Словаччина). Українська прем’єра відбулася 17 червня на кінофестивалі «Миколайчук OPEN».

Виробництво стрічки здійснила компанія Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду «Солідарність».

Проєкт став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. 

Чим особливий цей показ?

У знімальній групі наголошують, що будинок «Слово» розташований в Харкові, тому для команди важливо зробити перший нефестивальний показ картини саме в цьому місті. 

«Це місто [Харків] обране невипадково, адже саме тут відбувалися зйомки фільму, а сама тема міцно пов’язана з Харковом, — коментує режисер Тарас Томенко. Тут розгортаються події, коли в 1929 році радянською владою був збудований будинок, де поселили всіх найвидатніших українських літераторів, а згодом фізично та морально знищили». 

Стрічку презентуватимуть члени знімальної групи — режисер Тарас Томенко, продюсери Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк, актор_ки Геннадій Попенко та Ніна Набока. 

Після показу глядачі зможуть поспілкуватися з творцями фільму. Модеруватиме зустріч кіножурналіст Алекс Малишенко.

Як потрапити на презентацію?

Вхід безкоштовний, але за попередньою реєстрацією за цим лінком

Місце та точний час події з міркувань безпеки не розкриваються й повідомлятимуться особисто зареєстрованим глядачам.«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк