Головна - Новини - Резиденція в будинку «Слово» прийняла чеського журналіста Ондржея Кундра

Резиденція в будинку «Слово» прийняла чеського журналіста Ондржея Кундра

Час прочитання: < 1 хв

Харківська резиденція в будинку «Слово» оголосила про прибуття третього учасника — чеського журналіста та автора книг Ондржея Кундра.

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо про резидента?

Ондржей Кундра — чеський журналіст та автор книг, який фокусується на впливі іноземних держав (особливо Росії та Китаю) на Європу та Чеську Республіку, а також на чеській політиці та правосудді. В своїх роботах він неодноразово вказував на загрозу, яку несе Росія та її розгалужена система шпигунів.

Крім цього, Ондржей є лауреатом кількох журналістських премій та премії Фердинанда Пероутки за свої тексти-розслідування та репортажі.

Журналіст перебуватиме на резиденції з 8 по 12 березня та працюватиме там над своєю новою статтею. 


Читайте також:


Що це за резиденція?

В будинку «Слово» в 1930-х роках жили і працювали митці «Розстріляного відродження», зокрема, Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Остап Вишня, Володимир Яновський, Павло Тичина, Михайло Яловий та Іван Багряний.

З 2018 року у будинку функціонує резиденція «Слово», створена за ініціативи PEN Ukraine і Харківського ЛітМузею. У 2022 році росіяни пошкодили будинок, однак квартири, де проводилась резиденція, вціліли.

Наразі для резидентів підготували дві квартири — журналіста Петра Лісового та мовознавця Юрія Шевельова

Цьогоріч у резиденції можуть взяти участь 12 українських та 10 чеських авторів. Останніх вже обрали партнери будинку «Слово». Першим резидентом став чеський фотограф та письменник Ігор Малієвський, відомий збіркою віршів «Бєломорка» та книгами «Дружба» (2005), «День, який настав після кінця світу» (2013) і «Місяць над річкою Тейо» (2014). Другим резидентом став український письменник, музикант та комунікаційник Павло Коробчук. У будинку «Слово» він працюватиме над опрацюванням та укладанням історій для нової книги.

Податись на опенкол можуть поети, прозаїки, перекладачі, літературознавці, драматурги, журналісти та вчені-гуманітарії. Для цього необхідно заповнити заявку за посиланням. 

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк