Мешканці Харківщини подали майже 6,5 тисяч заяв на компенсацію через «єВідновлення»
Мешканці Харківської області подали майже 6,5 тисяч заявок за програмою «єВідновлення». Вона передбачає компенсацію на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російських обстрілів.
«Люк» розповідає, скільки всього пошкоджено будинків на Харківщині та як подати заявку до «єВідновлення».
Скільки пошкодженого житла у Харківській області?
У Харківській обласній військовій адміністрації (ХОВА) розповіли про кількість пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії житла. У Державному реєстрі майна наразі зареєстровано 24 598 пошкоджених будинків та квартир. Найбільше — у Харківському, Ізюмському, Чугуївському та Куп’янському районах.
Заявку щодо компенсації на ремонт житла за державною програмою «єВідновлення» вже подали 6426 мешканців Харківщини. Реєстр продовжують наповнювати представники 46 громад області, окрім Петропавлівської та Дворічанської, які знаходяться під постійними обстрілами з боку російських військ.
Очільник ХОВА Олег Синєгубов на зустрічі з головами районних військових адміністрацій закликав їх пришвидшити наповнення Реєстру.
«Спостерігаємо позитивну динаміку наповнення реєстру по громадах, — сказав він. — Утім маємо прискорюватися, аби нарощувати темпи відновлення до початку осінньо-зимового періоду. Для більш ефективної роботи вам необхідно доукомплектовувати штат профільних комісій на місцях, а в окремих випадках швидше створювати ці комісії».
Як працює програма «єВідновлення»?
Уряд запустив державну програму «єВідновлення» ще навесні, а з 10 травня вона запрацювала у мобільному застосунку «Дія». За цією програмою можна отримати компенсацію за пошкоджену нерухомість, але зробити це можуть лише ті, хто не встиг відремонтувати житло самостійно.
Максимальна сума відшкодувань — 200 тисяч гривень. Суму компенсацій у кожному окремому випадку визначатиме комісія з представників місцевої влади, незалежних експертів та правоохоронців. Кошти перераховують на віртуальні картки, їх потрібно витратити протягом 12 місяців. Що ж стосується власників повністю зруйнованого житла, яке не підлягає відновленню, то для них уряд розроблює окрему програму.
Порядок подання заявки на компенсацію за пошкоджене житло — за посиланням.
Текст та фото — Антон Алохінссон, обкладинка — Катерина Дрозд
Читайте також: