Головна - Місто - From Russia With Hate. На Північній Салтівці демонтують перший під’їзд зруйнованого будинку (оновлено)
…

From Russia With Hate. На Північній Салтівці демонтують перший під’їзд зруйнованого будинку (оновлено)

Час прочитання: 3 хв

У Харкові демонтують перший під’їзд зруйнованої росіянами багатоповерхівки по вулиці Наталії Ужвій, 82 у районі Північна Салтівка. Відповідне рішення підписав Олег Синегубов на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Люк» дає подробиці.

Яке рішення прийняли?

На початку червня 2023 року пройшло позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

Члени комісії розглянули питання стосовно зруйнованої російським обстрілом багатоповерхівки по вулиці Наталії Ужвій, 82. Згідно протоколу, перший під’їзд будинку підпадає «частковий демонтаж».

Витяг з протоколу засідання регіональної комісії
Витяг з протоколу засідання регіональної комісії

На початку січня про можливий демонтаж говорив харківський міський голова Ігор Терехов під час візиту Верховного Комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді на Північну Салтівку.

«Перша банка, під’їзд, підлягає знесенню. Його неможливо відбудувати. Другий під’їзд, друга банка, за висновком експертів, на 65% зруйнована», — сказав тоді Терехов.

Будинок
Зруйнований під’їзд будинку по вулиці Наталії Ужвій, 82. Фото: Camiel Mudde

Що це за будинок?

16-поверхівка на Північній Салтівці по вулиці Наталії Ужвій, 82, складається із двох під’їздів. Підвал будинку на початку повномасштабного вторгнення слугував укриттям. За словами очевидців, там ховались близько двохсот харків’ян.

У березні 2022-го росіяни обстріляли Північну Салтівку. За повідомленням керівника Харківської обласної прокуратури Сергія Фільчакова, загалом «внаслідок обстрілів загинуло 35 осіб, поранено — 61. Пошкоджено понад 200 багатоповерхівок [це 70% від усіх на районі, — «Люк»]».

Будинок
Зруйнований під’їзд будинку по вулиці Наталії Ужвій, 82. Фото: Іван Семесюк

Багатоповерхівка по вулиці Наталії Ужвій, 82 постраждала від обстрілів найбільше. У першому під’їзді, який наразі підпадає під «частковий демонтаж», повністю відсутні перекриття.

Попри те, що будинок по вулиці Наталії Ужвій, 82 визнаний таким, що не підлягає відновленню, він досі залишається на інтерактивній мапі укриттів. Харківська міська рада, яка рекомендує жителям міста використовувати цей сайт, ще не оновила дані.

Будинок
Скрін з інтерактивної мапи укриттів «Геопортал Харкова»

UPD 25/10: Зруйнований під’їзд будинку почали зносити. Про це у середу, 25 жовтня, повідомив Telegram-канал Харківської міської ради:

«Спочатку був задум зробити його [будинок] музеєм, але мешканці виступили проти, — цитує міського голову канал. — Сьогодні на вул. Наталії Ужвій, 82 тривають підготовчі роботи до демонтажу першого підʼїзду — там рівняють майданчик під встановлення крана».

У дописі також підкреслюється, що відновлення зруйнованого житла чи надання нового — це завдання держави, а не міста. Зокрема, мешканці будинку отримують сертифікати на нове житло в рамках державної програми «єВідновлення».

Тендер на демонтаж першого під’їзду з’явився на платформі державних закупівель Prozorro рівно два тижні тому. Харківський департамент ЖКГ уклав договір з компанією «Глобалтехнобуд». Вартість робіт становить майже 17 мільйонів гривень, їх мають виконати до кінця року.

Олександра Пономаренко, фотографії — Camiel Mudde, Іван Семесюк, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк