Головна » Новини » Менеджер з облавтодору стане начальником департаменту ХОВА, що відповідає за фортифікації

Менеджер з облавтодору стане начальником департаменту ХОВА, що відповідає за фортифікації

Час прочитання: 2 хв

Іван Дудченко подав декларацію кандидата на посаду директора департаменту житлово-комунального господарства та паливної інфраструктури Харківської ОВА. Раніше він працював головним інженером ДП «Харківський облавтодор».

«Люк» розповідає детальніше.

Що відомо про Дудченка?

Іван Дудченко подав декларацію, у якій вказано, що він збирається влаштовуватись на посаду директора департаменту житлово-комунального господарства та паливної інфраструктури Харківської ОВА.

У декларації вказано, що він має будинок у Краснокутську розміром 66 кв. м., земельну ділянку невідомого розміру, а також збереження у валюті та гривні. Раніше Дудченко працював головним інженером ДП «Харківський облавтодор».

Зазначимо, що директора у департаменту немає понад рік, його обов’язки виконує Едуард Яровий

Скандал у департаменті через фортифікації

У 2024 році департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА уклав 223 договори щодо будівництва фортифікаційних споруд на загальну суму в 4,51 мільярда гривень. 

Всі договори укладені за прямою процедурою, без проведення тендерів та без завантаження кошторисів. Відомості про роботи були відсутні через те, що об’єкти пов’язані з обороною країни. Середня ціна деревини у фірм, які брали участь у схемі, за кубометр сировини складала (з логістикою):

  • ТОВ «Деревообробне підприємство “Восход”» (укладено договорів на поставку 3544,5 куб. м на загальну суму в 28,5 мільйонів гривень) — 8 028 гривень.
  • ТОВ «Атт-Буд» (укладено договорів на поставку 20365,1 куб. м на загальну суму 100,4 мільйонів гривень) — 4 929 гривень.
  • ТОВ «Сатисбуд» (укладено договорів на поставку 19273,5 куб. м на загальну суму 98 мільйонів гривень) — 5084 гривень.
  • ТОВ «Герц Індустрія» (укладено договорів на поставку 24123,2 куб. м на загальну суму 116,1 мільйонів гривень) — 4 813,3 гривень.
  • ФОП Чаус І. О. (укладено договорів на поставку 4313,4 куб.м. на загальну суму 18,9 мільйонів гривень) — 4 381,4 гривень.

Пізніше з’явилась інформація, що фірми мають ознаки фіктивності, крім цього, у суспільства виникли сумніви щодо якості виконаних робіт. У відповідь на це ХОВА провела низку брифінгів, де пояснювала ситуацію.

Потім Харківський антикорупційний центр опублікував розслідування, в якому його спеціалісти проаналізували кримінальне провадження СБУ, де йдеться про махінації на постачанні деревини для фортифікацій на Харківщині.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк