Головна - Новини - У Харкові розробляють дашборд відновлення міста. Навіщо він потрібен і як працюватиме?
…

У Харкові розробляють дашборд відновлення міста. Навіщо він потрібен і як працюватиме?

Час прочитання: 2 хв

IT-компанія EPAM Systems долучилася до розробки дашборду відновлення Харкова. Він виглядатиме як сайт з інтерактивною мапою і буде містити інформацію про пошкоджену нерухомість. Цей інструмент дозволить керівництву міста більш прозоро співпрацювати з фондами, донорами та залученими коштами для відбудови Харкова.

«Люк» взяв коментар у розробників дашборду, аби дізнатися, коли і як саме він працюватиме.

Що це за інструмент?

Міжнародна ІT-компанія EPAM Systems спільно з Департаментом цифрової трансформації Харківської міської ради та Офісом реформ Харкова розробляє дашборд відновлення міста. Це буде вебсайт з інтерактивною мапою та базою даних, з якого можна буде дізнатися інформацію про: 

  • наявні об’єкти для відновлення;
  • активні проєкти;
  • відповідальних осіб;
  • залучені фонди та інвесторів;
  • аналітику. 

Про важливість останньої «Люку» докладніше розповів Микола Рева, провідний дизайнер ЕРАМ Ukraine. Він каже, що відображення конкретних даних можна буде налаштувати під запит окремого користувача. Це дозволить впорядкувати інформацію, покращити звітність і прозорість відбудови міста.

«Аналітика — важлива частина цього проєкту, база якісного менеджменту. Вона дозволить керівникам і мешканцям міста бачити загальні дані по залучених коштах і їхньому використанню, кількості будівель, що потребують відновлення, і тим, де роботи вже розпочато. Вони бачитимуть стадії реконструкції, актуальні фото об’єктів і таке інше», — каже він.

Команда розробників дашборду відновлення міста
Розробники дашборду відновлення Харкова. Джерело: Харківська міська рада

Як працюватиме дашборд?

Розробники зараз допрацьовують перелік технологій, які використовуватимуть у дашборді. Вже зараз зрозуміло, що інтерактивну 3D-мапу реалізують на базі OpenStreetMap або аналогічної відкритої платформи.

Дашборд буде багатошаровою системою з багатьма складовими, оскільки у пошкодженій будівлі можуть бути різні проєкти для відновлення. Наприклад, один фонд покриватиме витрати на будівельні матеріали, інший надаватиме вікна, а третій візьме на себе реконструкцію фасаду.

До кожного з об’єктів долучатимуть необхідні дані: кошториси, договори, фотозвіти, інформацію про поточний етап робіт тощо. Завдяки цьому відповідний керівник зможе перевірити та порівняти прогрес за кожним з проєктів, за необхідності зв’язатися з відповідальною особою й оптимізувати процеси відновлення. З міркувань кібербезпеки планується запровадити декілька різних рівнів доступу до дашборду.

«Це, знову ж таки, про прозорість всередині міськради, — пояснює Микола Рева. — Саме додаткова прозорість та ефективність є цілями, які дашборд має виконати не лише для міста, його ЗМІ та мешканців, але й для інвесторів. Інтерактивна мапа з актуальною інформацією дозволить якісніше залучати кошти з різноманітних фондів, прибере можливі непорозуміння та нестачу інформації у взаємодії між департаментами міської ради. Станом на зараз це безпрецедентний для України проєкт».

Дашборд відновлення Харкові від EPAM

Дашборд відновлення Харкова розробив EPAM

Дашборд відновлення Харкова від EPAM

EPAM розробив Дашборд відновлення Харкова

Хто фінансує цей проєкт?

До повномасштабного російського вторгнення у харківському офісі ЕРАМ працювало 3,5 тисячі спеціалістів. Більшість з них зараз вимушено перебуває в інших містах та країнах, але компанія продовжує підтримувати місто та область в межах ІТ-волонтерства.

За словами пана Реви, фахівці компанії отримали запит на створення дашборду від Департаменту цифрової трансформації Харківської міської ради та погодились допомогти. Фінансування в цьому випадку не передбачено, проєкт працює на волонтерских засадах.

«Ми переконані, що це один з напрямів, у якому наша допомога буде найдієвішою, — каже він. — Саме тому експерти компанії інвестують власний позаробочий час у додаткові активності, які наближають перемогу та сприяють відбудові рідних міст». 

Декілька місяців тривала фаза дослідження, протягом якої розробники разом з представниками міської ради збирали інформацію про наявні процеси, складнощі та потреби для відновлення. Тепер команда переходить до безпосередньої розробки дашборду. Перші результати обіцяють показати вже за декілька місяців, восени цього року.  

Антон Алохінссон, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк