Головна - Новини - Фільм Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург» із гуртом «Курган & Agregat» виходить в український прокат
…

Фільм Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург» із гуртом «Курган & Agregat» виходить в український прокат

Час прочитання: 2 хв

З 13 квітня в український прокат виходить стрічка «Люксембург, Люксембург» режисера Антоніо Лукіча. У головних ролях — учасники харківського хіп-хоп гурту «Курган & Agregat» — брати Раміл та Аміл Насірови

«Люк» розповідає, про що цей фільм.

Хто працював над фільмом?

«Люксембург, Люксембург» — трагікомедія і друга повнометражна робота українського режисера Антоніо Лукіча, відомого за фільмом «Мої думки тихі».

Фільм став акторським дебютом для братів Насірових — Раміла та Аміла з харківського хіп-хоп гурту «Курган & Agregat».

Стрічку знімали протягом травня-липня 2021 році у Лубнах на Полтавщині, у Києві, поліційному полігоні та в Люксембурзі. Загалом зйомки тривали 54 знімальних дня. Завершували фільм уже після початку повномасштабного вторгнення. 

Стрічку «Люксембург, Люксембург» створила компанія українського кінопродакшену ForeFilms за підтримки Держкіно України. Дистриб’ютором стала організація «Кіноманія».

Світова прем’єра відбулася на 79-му Венеціанському міжнародному кінофестивалі на початку вересня 2022 року. Фільм також відібрали до участі у програмі «Сучасне світове кіно» Міжнародного кінофестивалю у Торонто, Канада.

Про що цей фільм?

Основні події фільму відбуваються у 1998 році. 

За сюжетом брати-близнюки Микола і Василь вирушають у Люксембург, де помирає їхній батько. Той покинув родину, і дітей з малого віку виховувала мати. Микола хоче дізнатись, яким був батько, аби зрозуміти його. Протилежний за характером Василь робить усе, аби завадити цьому.

«Перший фільм я зняв про маму. Це тема, що боліла. Другий фільм знімаю про батька, і це не менш болісна тема,розповідає Антоніо Лукіч. — Сподіваюся, “Думки” та “Люксембург” оформляться в якусь дилогію про сім’ю»

За словами режисера, у стрічці будуть комедійні моменти, але використовує він їх лише як «інструмент підтримування вогню інтересу до історії». Лукіч назвав виконавців головних ролей, братів Насірових, «носіями цікавої комедійної органіки» — їх слобожанський суржик кінокритики вважають не менш важливим героєм фільму.

https://youtu.be/oAoV857l908
Трейлер фільму Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург», ForeFilms

Антоніо Лукіч — український режисер кіно та серіалів, чий дебютний фільм «Мої думки тихі» зібрав понад 10 мільйонів гривень у прокаті. Відкриття року за версією Української кіноакадемії та премії кінокритиків «Кіноколо». Тріумфатор «Золотої дзиґи».

«Курган & Agregat» — український хіп-хоп гурт з Харківщини. Пісні присвячені сільській романтиці та переживанням героїв. Гурт брав участь у масштабних фестивалях: ZaxidFest, Atlas Weekend, Файне Місто, Hedonism Festival тощо. Наразі учасники колективу активно волонтерять та допомагають українським військовим.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк