Головна - Новини - У Харкові пройде пікет «Гроші на ЗСУ». Розібрались, чому він «перший» та як допомогти, не виходячи з дому
…

У Харкові пройде пікет «Гроші на ЗСУ». Розібрались, чому він «перший» та як допомогти, не виходячи з дому

Час прочитання: 2 хв

Цієї суботи, 2 грудня, у Харкові відбудеться перший пікет «Гроші на ЗСУ». На акції владу закликатимуть виділяти кошти на військові потреби, а не благоустрій міста.

Подібні заходи проходять у Харкові вже майже місяць. Організатори «Гроші на ЗСУ» кажуть, що реорганізували структуру мітингу та розробили бота, за допомогою якого можна передати особисте звернення до харківського міського голови Ігоря Терехова.

«Люк» розповідає, що саме змінилось та як користуватись ботом.

Що це за мітинг?

«Гроші на ЗСУ» — серія протестних акцій із вимогою до місцевих органів влади спрямовувати бюджетні кошти на допомогу Збройним силам України, а не на благоустрій. Вперше така акція відбулась у серпні 2023 року в Одесі, а 4 листопада подібний мітинг пройшов і в Харкові.

2 грудня о 12:00 під Харківською міською радою пройде перший, за словами організаторів, пікет «Гроші на ЗСУ». 

Чому тоді цей мітинг «перший»?

Співорганізаторка акції Валерія Лисиченко розповіла «Люк», що раніше вона та її команда були учасниками самоорганізованих пікетів такого спрямування, однак потім вирішили відокремитись, щоб реорганізувати їх проведення.

«Нам не байдужа доля захисників та захисниць України, майбутнє Харкова, тому ми вирішили створити команду, яка по-іншому підійде до організації та проведення пікетів. Ми сподіваємось, наші нововведення призведуть до чіткого результату та ми нарешті отримаємо відповідь влади», — сказала Валерія.

Її команда також намагалась об’єднати співпрацю з організаторами оригінальних пікетів, однак поки вони не дійшли згоди і вирішили існувати паралельно.


Читайте також:


Що змінилось в організації пікету?

За словами Валерії Лисиченко, юристка команди Єлизавета Крук сформулювала вимоги до міської влади. Вони звучать наступним чином:

  • «Ми [громада, — «Люк»] маємо контролювати бюджет» (фінансування ЗСУ через прозорі процедури: проведення прямих закупівель, використання електронних систем та урахування вимог постанови Кабінету Міністрів України №1178);
  • «Будівництва не на часі» (перегляд та пріоритезація запланованих будівництв, капітальних ремонтів та реконструкцій);
  • «Гроші на метро — на фронт» (скасування безкоштовного проїзду в громадському транспорті та розробка системи транспортних пільг натомість);
  • «Зупинка безглуздої інвестиції коштів»;
  • «Ні рекламі, поки у військових немає дронів» (зменшення видатків на розміщення та просування інформаційних матеріалів, зокрема, щодо житлово-комунальної та соціальної сфери життя міста);
  • «Зменшення некритичних витрат бюджету» (аналіз та перегляд обсягів капітальних вкладень бюджету Харківської міської територіальної громади у розрізі інвестиційних проектів).

Також на пікеті буде точка обігріву з гарячим чаєм, а час початку перенесли на дві години пізніше, «щоб підвищити комфорт пікетувальників».

Що за новий бот?

На пікеті збиратимуть підписи учасників для створення колективного звернення до міського голови. Разом із цим, команда розробила бот, за допомогою якого можна відправити своє звернення, не виходячи з дому.

Для цього треба перейти за посиланням, завантажити вказаний шаблон, внести туди свої дані, підписати звернення (можна відправити скан або фото підпису, а також підписати через «Дію») та відправити його на пошту канцелярії міськради.

Антон Малиновський, обкладинка — Катерина Переверзева

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк