У Харкові необхідно перейменувати п’ять станцій метро та ще 120 топонімів, — «Деколонізація.Україна»
Попри заяви Харківської обласної військової адміністрації, активісти нарахували понад 120 топонімів, які необхідно перейменувати у Харкові.
«Люк» розповідає детальніше.
Що сталося?
Активісти громадської організації «Деколонізація.Україна» порахували кількість топонімів у Харкові, які пов’язані з РФ або СРСР та підпадають під закон про деколонізацію.
Виявилось, що їх понад 120 одиниць. Так, перейменувати необхідно наступні станції метро:
- Станція «Академіка Павлова»;
- Станція «Героїв Праці»;
- Станція «Завод імені Малишева»;
- Станція «Проспект Гагаріна»;
- Станція «23 серпня».
Крім цього, під закон про декомунізацію та деколонізацію підпадають 120 вулиць, провулків, в’їздів та проспектів. З повним переліком можна ознайомитись за посиланням.
Читайте також:
- У Харкові перейменували станції метро «Пушкінська» та «Південний вокзал»
- Верховний суд відмовив міськраді Харкова у позові щодо перейменування проспекту на Жукова
Що цьому передувало?
14 травня у Харківській обласній військовій адміністрації (ХОВА) пройшло перше засідання Робочої групи з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії. Там озвучили, що у області вже перейменували понад 18 тисяч топонімів.
Учасники групи розглянули результати проведеної роботи з перейменування в області. Вони встановили, що станом на 27 квітня близько 18 тисяч топонімів змінили назви.
«479 об’єктів в області і 52 — на території Харкова потребують перейменування. Це питання перебуває на контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова», — розповіла голова групи, заступниця голови ХОВА Віта Ковальська.
Нагадаємо, у березні минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який набув чинності 27 липня 2023 року.
Заміну топонімів у межах населених пунктів, а також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків здійснювали органи місцевого самоврядування населених пунктів, голови міських, сільських громад з 27 липня 2023-го до 27 квітня 2024 року. З 28 квітня 2024-го відповідні повноваження перейшли до голів ОВА.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський