Головна » Розкрадання на фортифікаціях: суд надав доступ поліції до документів

Розкрадання на фортифікаціях: суд надав доступ поліції до документів

Час прочитання: 2 хв

Київський районний суд м. Харкова задовольнив клопотання слідчого поліції про тимчасовий доступ до речей і документів за договорами на постачання виробів з дроту, які використовували під час будівництва фортифікацій на Харківщині.

«Люк» з посиланням на «Харківський антикорупційний центр» розповідає детальніше.

Що про це відомо?

Згідно з ухвалою суду, доступ отриманий до всіх договорів та додаткових угод (календарний графік, план фінансування, договірна ціна, локальний кошторис, відомість ресурсів) з шістьма контрагентами, видаткових накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, актів прийому-передачі товару, платіжних доручень, банківських виписок.

Слідчі управління поліції у Харківській області розслідують кримінальне провадження за фактом привласнення, розтрати та заволодіння чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, та вчинене у великих розмірах та в умовах воєнного стану (ч.4 ст.191 КК України).

Справа стосується виконання договорів, укладених при проведенні публічних закупівель на постачання виробів із дроту.

За даними поліції, шість контрагентів департаменту ЖКГ Харківської ОВА в період 2023-2025 років незаконно заволоділи державними коштами під час виконання договорів з постачання дротових виробів.

Слідчий зазначив, що під час проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню призначено судові почеркознавчі експертизи, щоб підтвердити або спростувати ймовірність підроблення підписів від імені директорів підприємств, установ, організацій, під час укладання договорів постачання.

Також планується призначення та проведення судових товарознавчих та економічних експертиз.

фортифікації

Читайте також:


Що цьому передувало?

У 2024 році департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА уклав 223 договори щодо будівництва фортифікаційних споруд на загальну суму в 4,51 мільярда гривень. 

Всі договори укладені за прямою процедурою, без проведення тендерів та без завантаження кошторисів. Відомості про роботи були відсутні через те, що об’єкти пов’язані з обороною країни. Середня ціна деревини у фірм, які брали участь у схемі, за кубометр сировини складала (з логістикою):

  • ТОВ «Деревообробне підприємство “Восход”» (укладено договорів на поставку 3544,5 куб. м на загальну суму в 28,5 мільйонів гривень) — 8 028 гривень.
  • ТОВ «Атт-Буд» (укладено договорів на поставку 20365,1 куб. м на загальну суму 100,4 мільйонів гривень) — 4 929 гривень.
  • ТОВ «Сатисбуд» (укладено договорів на поставку 19273,5 куб. м на загальну суму 98 мільйонів гривень) — 5084 гривень.
  • ТОВ «Герц Індустрія» (укладено договорів на поставку 24123,2 куб. м на загальну суму 116,1 мільйонів гривень) — 4 813,3 гривень.
  • ФОП Чаус І. О. (укладено договорів на поставку 4313,4 куб.м. на загальну суму 18,9 мільйонів гривень) — 4 381,4 гривень.

Пізніше з’явилась інформація, що фірми мають ознаки фіктивності, крім цього, у суспільства виникли сумніви щодо якості виконаних робіт. У відповідь на це ХОВА провела низку брифінгів, де пояснювала ситуацію.

Потім «Харківський антикорупційний центр» опублікував розслідування, в якому його спеціалісти проаналізували кримінальне провадження СБУ, де йдеться про махінації на постачанні деревини для фортифікацій на Харківщині.

Текст і обкладинка — Антон Малиновський

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк