Одна з компаній вчасно не побудувала фортифікації на Харківщині. Тепер ХОВА вимагає передплату назад
Одна з компаній, що мала будувати фортифікації на Харківщині, не виконала роботи. Тепер суд розглядає можливість стягнути з неї частину заплачених коштів.
«Люк» з посиланням на «Харківський антикорупційний центр» розповідає детальніше.
Що сталося?
Шевченківська окружна прокуратура міста Харкова в інтересах Харківської ОВА звернулась до ТОВ «Високо-технологічні споруди» про стягнення невикористаної суми попередньої оплати, пені та штрафу в сумі 71,4 мільйона гривень.
Прокурор вказав, що станом на 19 грудня 2024 року, ТОВ «Високо-технологічні споруди» не виконало свої зобов’язання за договором з департаментом ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА від 20 лютого 2024 року в установлений строк, до 30 червня 2024 року, а саме роботи з будівництва фортифікаційних споруд в Харківській області. Роботи не були завершені. При цьому підрядник отримав передплату за роботу, майже 10 мільйонів гривень. Зазначимо, що новий наступ росіян на півночі Харківщини розпочався саме у травні 2024.
Суд ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Читайте також:
- Олег Синєгубов відповів на питання про недобудовані укріплення на Харківщині
- ХОВА уклала сотні договорів на будівництво фортифікацій. Що із ними не так?
Скандал через фортифікації
У 2024 році департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА уклав 223 договори щодо будівництва фортифікаційних споруд на загальну суму в 4,51 мільярда гривень.
Всі договори укладені за прямою процедурою, без проведення тендерів та без завантаження кошторисів. Відомості про роботи були відсутні через те, що об’єкти пов’язані з обороною країни. Середня ціна деревини у фірм, які брали участь у схемі, за кубометр сировини складала (з логістикою):
- ТОВ «Деревообробне підприємство “Восход”» (укладено договорів на поставку 3544,5 куб. м на загальну суму в 28,5 мільйонів гривень) — 8 028 гривень.
- ТОВ «Атт-Буд» (укладено договорів на поставку 20365,1 куб. м на загальну суму 100,4 мільйонів гривень) — 4 929 гривень.
- ТОВ «Сатисбуд» (укладено договорів на поставку 19273,5 куб. м на загальну суму 98 мільйонів гривень) — 5084 гривень.
- ТОВ «Герц Індустрія» (укладено договорів на поставку 24123,2 куб. м на загальну суму 116,1 мільйонів гривень) — 4 813,3 гривень.
- ФОП Чаус І. О. (укладено договорів на поставку 4313,4 куб.м. на загальну суму 18,9 мільйонів гривень) — 4 381,4 гривень.
Пізніше з’явилась інформація, що фірми мають ознаки фіктивності, крім цього, у суспільства виникли сумніви щодо якості виконаних робіт. У відповідь на це ХОВА провела низку брифінгів, де пояснювала ситуацію.
Потім «Харківський антикорупційний центр» опублікував розслідування, в якому його спеціалісти проаналізували кримінальне провадження СБУ, де йдеться про махінації на постачанні деревини для фортифікацій на Харківщині.
Текст і обкладинка — Антон Малиновський