Головна - Люди - Харківські музиканти La Horsa Bianca представили кліп на трек з нового альбому
…

Харківські музиканти La Horsa Bianca представили кліп на трек з нового альбому

Час прочитання: 3 хв

Харківський психоделічний прог-рок гурт La Horsa Bianca презентував анімаційний кліп на трек «Akinesis» та водночас анонсував наступний повноформатний альбом «Polemosophy» (дослівно — «пізнання війни»). Його реліз запланований на 5 січня 2024 року за підтримки австралійського лейбла Weisskalt Records.

«Люк» поспілкувався з засновником гурту та мультиінструменталістом Євгеном Манком про історію створення кліпу та нового альбому.

Про кліп «Akinesis»

27 листопада харківський гурт La Horsa Bianca представив анімаційне відео на інструментальний трек «Akinesis». Одночасно музиканти анонсували і вихід альбому — його реліз запланований на 5 січня 2024 року.

Кліп на «Akinesis» створив сам засновник гурту Євген Манко. Для цього він використав власну техніку анімації, яку розробив у 2020 році під час роботи над відео до треку «Сурми останнього дня».

«Я малюю об’єкти, персонажів та всі інші елементи на маркерній дошці, фотографую їх та поєдную і анімую в цифрі, — розповідає «Люку» Євген Манко. 

Перший кліп я так зробив у чорно-білому кольорі (щоб хоч трохи полегшити собі задачу, бо вивчав усе в процесі), цього разу — вже в кольорі».

Кліп на трек «Akinesis» від La Horsa Bianca

За словами Євгена, найважливішим етапом технічного процесу була побудова Коробки. 

«Це зроблений з коробки від “Нової Пошти”, шматочків дерева, якоїсь пакувальної піни та LED-ламп “пристрій”, який дозволяє мені фотографувати дошку з малюнком з чітким освітленням кожного разу з тієї ж самої точки, — пояснює Євген.

Таким чином, я тепер можу не тільки робити малюнки, які потім в цифрі рухаються як маріонетка, а й малювати якісь покадрові секвенції. Обмеження техніки (і власних здібностей, хаха) завжди накладають відбиток на те, що можна намалювати, а що ні, і саме це робить процес цікавим».

реліз
Коробка для створення анімованого кліпу «Akinesis»

Читайте також:


Про альбом «Polemosophy»

Матеріал до нового альбому La Horsa Bainca «Polemosophy» записаний у листопаді-грудні минулого року. 

«Я написав демку альбому на відстані 666 км від дому на маленькому синтезаторі Yamaha Reface CS, своїй рідній бас-гітарі Höfner та трошки сумнівній електрогітарі, позиченій у друга, — каже Євген Манко.  

Роздав іншим музикантам партії, інструкції та «білі плями» для заповнення. Протягом 10 місяців ми всі окремо писали свої партії начисто на імпровізованих домашніх «студіях», зідзвонюючись у Google Meet. Потім я все збирав докупи.

Барабани вдалося записати останніми, лише восени, коли ми з Ігорем [Авдєєвим, драмером La Horsa Bianca, — «Люк»] змогли зібратись у Харкові на нашій студії. Зазвичай, барабани пишуть одними з перших, а тут довелось робити задом наперед, Хоча є й інша сторона — барабани пишуть першими, коли всі вже разом пограли матеріал, а коли матеріал ще тільки формується, то й з барабанами нема чого робити від початку».

Реліз
Домашні студії Євгена Манка (ліворуч) та Андрія Брагіна (праворуч)

Новий альбом побудований по типу сюїти, де мотиви кочують з одного треку в інший. У дискографії гурту вже є пісні на вірші українських поетів Богдана Ігоря-Антонича та Юрія Іздрика, але цього разу музиканти вирішили записати суто інструментальні треки.

«Ми ж, в принципі, не дуже текстовий гурт, в якості автора текстів я так собі, а використання чиїхось інших віршів цього разу відчувалось як “притягування за вуха”, — каже Євген. — Плюс, коли робота над альбомом починалась, взагалі не було зрозуміло, де та як ми це будемо робити [записувати матеріал], а запис вокалу — це чи не найчутливіший процес у звукозапису, тому в той бік я просто й не дивився.

Для мене завжди в музиці важливе відтворення якогось певного стану, тож “поговорити” про те, що ми зараз відчуваємо, без слів — дуже природний акт».

реліз
Обкладинка нового альбому «Polemosophy»

Про гурт

La Horsa Bianca — психоделічний прог-рок гурт з Харкова, у складі якого п’ять музикантів: Євген Манко (бас-гітара, духові інструменти, у новому альбомі також синтезатор), Ольга Ксендзовська (фортепіано, терменвокс), Кирило Гончар (електрогітара), Андрій Брагін (електрогітара, класична гітара та препарована класична гітара), Ігор Авдєєв (барабани). На рахунку команди три повноформатні альбоми, останній з яких — «Diluvian Beat» — вийшов у грудні 2020 року.

реліз
La Horsa Bianca на фестивалі Winter Mass у Києві, 2020 рік. Фото: Ольга Андросова

Підтримати гурт та передзамовити новий альбом «Polemosophy» можна на Bandcamp колективу.

Олександра Пономаренко, фотографії — Євген Манко, Ольга Андросова, обкладинка — Катерина Переверзева

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк