Головна - Анонси - Презентація книги-щоденника Володимира Вакуленка-К. «Я перетворююсь…»
…

Презентація книги-щоденника Володимира Вакуленка-К. «Я перетворююсь…»

28 серпня у Харкові відбудеться презентація книжки Володимира Вакуленка-К. «Я перетворююсь…», до якої ввійшли щоденник окупації, який письменник вів у лютому-березні 2022 року, та його вибрані вірші. Книжка вийшла друком у видавництві Vivat за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Щоденник Володимира Вакуленка-К. — болючі й правдиві записи, які вмістили в себе його думки та спостереження від початку повномасштабного вторгнення і під час окупації Ізюма та його рідного села Капитолівка на Харківщині. Аж до викрадення рашистами, неминучість якого усвідомлював, як і те, що в нього мало шансів вижити — бо українець, бо волонтер і активіст, бо має гідність. За день до викрадення Володимир закопав щоденник під вишнею на своєму подвір’ї, заповівши батькові: «Коли наші прийдуть — віддаси». Як воно — жити в окупації? Якими стають люди? Що відкривається перед очима та в серці?

До книжки ввійшли щоденник окупації, вибрана поезія Володимира Вакуленка-К. для дітей і дорослих, а також історії від друзів, колег та очевидців, що занурять у хроніку перших місяців повномасштабної війни росії проти України.

Володимир Вакуленко-К. — письменник, активіст та волонтер, що був викрадений у березні 2022 року під час окупації Ізюмщини російськими військами. 28 листопада 2022 року ДНК-експертиза підтвердила, що тіло, яке знайшли в могилі №319 в ізюмському лісі, належало Володимиру. Він був убитий двома поcтрілами, точна дата та обставини вбивства достеменно невідомі. Після звільнення Ізюмщини від окупантів щоденник Володимира знайшли його батько та письменниця Вікторія Амеліна, яку вбила російська ракета у Краматорську 27 червня 2023 року. Оригінали записів зберігаються у Харківському літературному музеї. Володимир Вакуленко — автор 13 книжок, лауреат літературних премій «Срібний тризуб» (2011), «Золотий тризуб» (2011), Міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка (2012), Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича (2014), Міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2014). Посмертно отримав нагороду Prix Voltaire Special Award 2023 від Міжнародної асоціації видавців.

Учасники(-ці) події:

  • Олена Ігнатенко — мати Володимира Вакуленка
  • Юлія Какуля-Данилюк — працівниця Капитолівської сільської бібліотеки Оскільської ОТГ Ізюмського району Харківської області.
  • Тетяна Пилипчук — директорка Харківського літературного музею.
  • Олена Рибка — редакторка сучасної української літератури видавництва «Vivat».

Модеруватиме розмову Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.

Де: буде повідомлено зареєстрованим учасникам в індивідуальних листах
Коли: 28 серпня, 19:00
Вхід: вільний за попередньою реєстрацією за цим посиланням

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк