Головна - Анонси - Розмова про ландшафт і його втрату в межах проєкту «Простір прикордоння. Внутрішньо переміщений ландшафт»
…

Розмова про ландшафт і його втрату в межах проєкту «Простір прикордоння. Внутрішньо переміщений ландшафт»

«Внутрішньо переміщений ландшафт» — проєкт ГО «Простір покордоння» про зміну відносин з оточенням в умовах війни, про зв’язок між людьми та місцями і механізми, за якими він виникає та підтримується. Проєкт об’єднує Київ, Харків, Суми та Львів у прагненні прослідкувати, як змінюється ландшафт і погляд команди на нього. Як трансформується сприйняття землі, понівеченої війною, та які є можливості її відновлення? Розмова охоплюватиме ще й досвіди переміщень і зміни контексту та їхній вплив на мистецькі практики. У «Внутрішньо переміщеному ландшафті» беруть участь 30 митців та мисткинь, що створять роботи в чотирьох містах України, де також заплановані зустрічі, лекції та дискусії в партнерських інституціях. Симпозіум «Простір покордоння» існує понад чверть століття, і 25 років поспіль група художників і художниць щоліта приїздила в село Могриця Сумської області, щоб створювати мистецьку лабораторію у відкритому просторі без інституційних чи ринкових обмежень. Проте російське вторгнення унеможливило проведення події на початковій локації у 2022 і 2023 роках.

«Ландшафт, що був простором для роботи й діалогу, став простором небезпеки. Загалом, велика частина українських земель зараз — це понівечені обстрілами поля, спалені ліси, отруєна вода, купи металобрухту, що псує ґрунт, вибухові пристрої, що лежать у траві та ті, котрі вже сховалися під землею. Всі ці “рани” земної поверхні трансформуються в особистий біль, який не тільки розділяє, але й об’єднує дотичних. Прагнучи підтримувати одне одного, продовжувати комунікацію і тяглість проєкту, постійні резиденти “Простору покордоння” тимчасово перенесуть створення ленд-арт проєктів із прикордонної території села Могриця у міста, в яких вони зараз проживають: для когось це рідні міста, для когось — тимчасове місце перебування під час війни», — коментує Наталія Маценко, кураторка проєкту.

В межах презентації проєкту у Харкові також відбудеться відкрита розмова про ландшафт і його втрату.

Художники і художниці

Харків: Костянтин Зоркін, Таня Пухнавцева, Ярослава Майстренко, Олег Калашник, Марія Єрмішина, Еміль Мамедов, Влад Юдін, Ліля Петрова.

Київ: Ганна Гідора, Катя Бучацька, Наталія Лісова, Віталій Кохан, Антон Саєнко, Клеменс Пул, Ілля Новгородов, Марина Конєва.

Суми: Анна Кохан, Олег Кохан, Наталія Кохан, Роман Лінник, Олександр Федоренко, Тимофій Осипов, Марина Фенота, Саша Садовська, Марина Тодорчук, Ірина Ганаза.

Львів: Еліза Мамардашвілі, Артур Гармидер, Маргарита Журунова, Богдан Локатир, Вікторія Телетьєн, Юрій Штайда, Сергій Якунін, Олексій Коношенко, Олена Волинська, Вікторія Романчук.

Де: майдан Свободи 4, «ЄрміловЦентр»
Коли: 30 листопада, 18:00
Вхід: вільний

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк