Головна - Місто - На закинутій фабриці на Конторській відкрилася виставка Тетяни Пухнавцевої «Бідні пісні». Про що вона?
…

На закинутій фабриці на Конторській відкрилася виставка Тетяни Пухнавцевої «Бідні пісні». Про що вона?

Час прочитання: 3 хв

У понеділок, 28 листопада, на вулиці Конторській у будівлі закинутої кондитерської фабрики Дмитра Кромського розпочала роботу виставка Тетяни Пухнавцевої «Бідні пісні».

«Люк» розпитав авторку про ідею, формат виставки та головний меседж.

Тетяна Пухнавцева — харківська художниця-графік, яка досліджує крихкість, слабкість, самотність. Працює з друкованою графікою та іншими графічними техніками.

«Бідні пісні» — серія робіт, які Тетяна створювала протягом двох років, з весни 2020-го. Роботи виконані в техніці ліногравюри на тканині (льон).

Далі — пряма мова авторки.

В чому ідея?

«”Бідні пісні” це спроба зібрати різні образи тендітної, слабкої істоти і поставити їх в один ряд, споріднити. Всі вони одного “зросту”, розміру — дерево як людина, як човен, як камінь, як птах, як будинок, як конячка

Зрівняння будинку з каменем, людини з деревом у своїй крихкості та безпорадності є для мене дуже важливим. Усі нещасні, тендітні істоти вишиковуються в бідну, нещасну пісню, стаючи словами. 

Зібрані вони на тканині — в тканині є одночасно хиткість — ниточки, що розпадаються, — і протяжність музична. Кожен відріз тканини — одна пісня, один рядок».

Чому саме вулична виставка?

«Я спочатку бачила цю серію на стіні занедбаного будинку: маленькі, тендітні, скромні істоти часто можуть загубитися в руїнах. У руїни також часто ніхто не вдивляється.

Мене як автора давно хвилює питання життя робіт у культурних інституціях, їхнє життя у природному чи міському просторах. Вулична виставка важлива тим, що вона відбувається на очах перехожих людей — а серед них є безліч тих, хто міг не побачити її, скажімо, в галереї. 

Це моя давня мрія — виставка, яка передбачає безпосередню зустріч людини з роботою: щоб кожен міг зустрітися з нею прямо і без нікого більше. Мені важливо знати, що робота живе поруч із людьми, що вона тремтить на вітрі, над нею літають птахи, бігають собаки».

Чому така локація?

«Конторська — одна з найулюбленіших моїх вулиць у Харкові, яка дуже відгукується моїм уявленням про місто і зберегла тишу і особливу атмосферу. Я жила там близько пів року 2020 року. 

Це історична малоповерхова забудова — низькі будинки та багато неба; близькість до води та Гончарівська дамба. Це непричесаність і червона цегла — з якої і було збудовано кондитерську фабрику Кромського, на стіні якої висить виставка. 

Фабрика давно занедбана, у ній є величезна сила та краса — і при цьому прозирає залишеність та покинутість».


Виставку Тетяни Пухнавцевої «Бідні пісні» можна подивитися з 28 листопада до 12 грудня за адресою вул. Конторська, 29.

Дмитро Кузубов, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк