Головна - За містом - В Україні пройде перша музична конференція про андеграунд
…

В Україні пройде перша музична конференція про андеграунд

Час прочитання: 3 хв

8 квітня у Києві відбудеться музична конференція Neformat Music Unity: Рух попри війну. Захід присвячений українській андеграундній музиці та її представникам, їх діяльності під час війни у країні та за кордоном. Івент такого формату пройде в Україні вперше.

«Люк» розповідає, про що розкажуть на конференції та як потрапити на захід.

Чому присвячена конференція?

Neformat Music Unity: Рух попри війну — перша в Україні музична конференція про вітчизняний андеграунд. Впродовж дня у межах заходу обговорюватимуть актуальні виклики для музикантів та клубів, досвід роботи в умовах війни та перспективи музичної культури в Україні.

Конференцію організують журналісти медіа про андеграундну музику «Неформат» в межах проєкту ZMINA 2.0. фонду «ІЗОЛЯЦІЯ». Фінансову підтримку надає Європейський Союз.

«У лютому 2022-го здавалося, що для української музичної культури рік буде втраченим. Однак уже за кілька тижнів ми спостерігали активне пожвавлення, що швидко переросло в лавину нових пісень, сотні благодійних концертів, успішні європейські тури, величезні міжнародні збірки за участі наших гуртів, численні згадки в закордонних музичних медіа, тисячі та навіть мільйони прослуховувань на Spotify… згадує головна редакторка «Неформату» Ярина Денисюк.

Звісно, ми розуміємо, що за цей культурний підйом наше суспільство платить високу ціну, і саме тому благодійність, волонтерство та допомога ЗСУ будуть однією із центрових тем нашої конференції. Варто обговорити подальші кроки, необхідні для сталого розвитку музичної культури, зокрема андеграундної, яка зараз, на хвилі особливої уваги для всього українського, має шанс стати більш помітною та впливовою у вітчизняній музичній індустрії».

Конференція складатиметься з трьох дискусій (про досвід європейських турів, стрімку популярність української музики та значення клубів в умовах війни) та лекції від фонду Music Export Ukraine. Наприкінці відбудеться виступ тріп-хоп проєкту stonefromthesky музиканта Олексія Зінченко.

Афіша заходу Neformat Music Unity: Рух попри війну. Джерело.

Кого можна побачити і про що послухати на конференції?

Перша дискусія «Благодійність, волонтерство, тури: як музика збирає гроші для фронту» присвячена діяльності українських музикантів під час війни. 

  • Олександр Куц, музикант і засновник прогресів-рок, стонер гурту VOVK, розкаже про досвід перетину кордону під час війни та європейські виступи; 
  • Катерина Войчук, представниця фонду Musicians Defend Ukraine, розповість про єднання музикантів заради підтримки інших музикантів;
  • Олександр Сєдов, керівник благодійного фонду Heavy Metal Volunteers зосередиться на тому, як поєднувати волонтерство й музику. 

На другій дискусії «Бум нової української музики: обмін досвідом» розкажуть про те, як відмова від російської музики позначилась на популярності української. Відеоблогер Микола Мага разом із музикантом Романом Ткачуком з металкор-гурту True Tough та журналістом Олексієм Бондаренком (видання LiRoom) обговорять, «як розумно використовувати новітні інформаційні канали та якими якостями повинні володіти сучасні музичні медіа, аби підтримати сталий розвиток української музичної культури»

Третя дискусія «Клуби як основа розвитку музичної сцени: роль та значення в умовах війни» надасть розуміння, як клуби застосовують «ковідний досвід» в умовах війни, як підтримують музикантів та армію і якої підтримки потребують самі. Спікери: Євген Гончаров (співзасновник митцівні Module, Дніпро), Станіслав Київський (власник клубу The Crown, Київ) та Олександр Капука (засновник клубу More Music Club, Одеса).

Лекцію «Розвиток української музики: ідеї та можливості» проведуть представниці фонду Music Export Ukraine Альона Дмуховська та Діана Дадонова. Вони розкажуть про грантові програми фонду, які нові можливості з’являються для музикантів та як ними скористатися.

Детальний розклад доступний за посиланням.

Коли і де буде конференція та як на неї потрапити?

Конференція проходитиме наживо у клубі The Crown за адресою вул. Сагайдачного, 10. Початок 8 квітня о 9:00. 

Можна долучитися до онлайн-трансляції заходу. 

Участь безкоштовна, однак слід заздалегідь зареєструватися за посиланнями:

Кількість місць обмежена. 25–26 березня організатори розішлють підтвердження всім відібраним учасникам. Усі зареєстровані онлайн-учасники отримають посилання на пряму трансляцію конференції.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк