Головна » Rohata Zhaba, Стас Корольов, The Smile, Maya Hawke, Coldplay. Шо по релізах?
…

Rohata Zhaba, Стас Корольов, The Smile, Maya Hawke, Coldplay. Шо по релізах?

Час прочитання: 8 хв

А ось і нова п’ятнична музична добірка. Правила незмінні — ми пишемо, ви слухаєте.

Макс Бурєнок розповідає, що цікавого з’явилося за останні сім днів у світі української та світової музики.

Rohata Zhaba — «Від Людей для Людей» (EP)

Харківські шамани закривають низку синглів випуском мініальбому з повністю новими чотирма піснями. І місцями тут прям хочеться до кантрі-фолку додати приставку «симфонічний»!

Тобто, гурт ніколи не змінював своє звучання різко та несподівано, а поступово присносив до музики якісь нові елементи. І саме у форматі мініальбому ці зміни відчутні сильніше, що приємно дивує. Тут більше й електронних звуків, й оркестрових вставок, та й загалом настрій відчувається більш похмурим, ніж зазвичай. Але суть Rohata Zhaba залишається при цьому незмінною.

«Наш новий альбом — це чотири історії, — кажуть музиканти. — В них йдеться про створінь, що потрапили у сон Рогатої Жаби задовго до нас. Як і ми, вони побачили світ, важко укутаний ковдрами сенсів, і вирішили зазирнути під них. Проте, чим глибше вони заходили у сон, тим більше спотворювався їх вигляд, аж поки вони не загубили себе остаточно.

На відміну від минулих пісень, цей альбом, як музикально, так і наративно — жахливий сон. Кожна істота в ньому бажала знайти у снах Жаби приховану суть і спокій. Вона залишила майже все людське — жагу наділяти речі сенсами. Але глибше цього лежало найперше, первинне їх прокляття — прокляття самого бажання».

Моя перша особиста рекомендація на сьогодні.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

«Зарисовка» — «Журавлина (пам’яті Ніки Кожушко)»

Ще одна пісня-присвята харківській мисткині Ніці Кожушко, яка загинула 30 серпня від російського обстрілу.

Та на відміну від композиції, яку презентував минулого тижня проєкт «МУР», Артем Войцеховський обрав виразити свій біль через позитивні вібрації.

А на обкладинці синглу можна побачити автопортрет самої Ніки.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Стас Корольов — «R2:ЦУ live at Brave! Factory» (LP)

Зробити цілий концертний альбом досить складно. Не тільки і не стільки через технічні нюанси, а саме через рівень підготовки самих музикантів — на запису потрібно звучати хоча б на рівні стерильного студійного запису, а то й краще. І Стас Корольов це зміг.

Причому першопочатково навіть не було такої мети: від фестивалю Brave! Factory надійшла пропозиція на виступ, під час роздумів було вирішено зіграти останній альбом наживо від початку до кінця, що потребувало пошуку нового концертного бенду. А вже напередодні самого виступу окреслилася потреба зафіксувати все це, бо навряд такий концерт повториться у майбутньому.

І гурт зібрався, і відеокоманда знайшлася. Причому склад музикантів феноменальний: тут і джазовий Yevhenii Dubovyk Quartet в повному складі, і Оля Шурова з Антоном Шителем в якості бек-вокалістів та клавішників, і ціла мідна духова секція. Незмінна віджейка та режисерка — Анастасія «Крашиха» Весна. А за відеозйомку відповідали пан Бурко та пані Олена Крамдада, які виявилися не тільки музикантами.

Результат, як на мене, вийшов навіть сильніше за студійну версію альбому. І це вражає, враховуючи стиснуті строки для репетицій — музиканти звучать злагоджено та додають пісням важливого об’єму, картинка приємна оку, а всі доріжки в загальному міксі приведені до спільного знаменника (при тому, що Стас вперше зводив все власноруч).

«Виконати великої форми твір в правильному порядку наживо перед людьми – це… це те, як має бути, — каже він. — А зробити це так, щоб можна було випустити живого двійника студійного альбому, — це взагалі мрія. Бо під час виконання пісня живе. І коли лайв дійсно сильний, то студійна версія постає як креслення, функціональна інструкція для унікального і неповторного виконання наживо.

Є велика ймовірність, що другого такого виступу не буде. І я знаю, що багато хто з охочих не зміг попасти на фестиваль. Тому одразу після виступу ми з Весною сіли за постпродакшн, щоб розділити досвід цього концерту з усіма своїми слухачами».

Це моя друга особиста рекомендація на сьогодні. 

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Tember Blanche — «Красівий»

Київський інді дует Олександри Ганапольської та Влада Лагоди повернувся із новою піснею про недосвідчені стосунки, в яких одна зі сторін занадто ідеалізує партнера, а потім цей ідеал просто руйнується через реальний стан речей.

«Я знаю, що ви могли подумати: “Боже, знову цей дурацький сурж”. Але є такі відчуття і конотації, які не опишеш літературними словами: ні “красивий”, ні тим паче “гарний” не можуть передати такого злегка зневажливого ставлення до людини, яка нічим, крім зовнішності, більше не приваблює. Думаю, що як і я, ви колись ідеалізували образ партнера у голові, а потім так само стикнулися з неприємною реальністю, — каже Олександра.

Тому яким би “красіво-смазлівим” хтось там не був, цінуйте себе і свої почуття. Не ведіться на обкладинку і смакуйте зсередини!»

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Black Balloon — «Рано»

Я не слухав цей київський гурт на початку його існування, але після повернення минулого року з шестирічної паузи з мініальбомом, тепер з цікавістю чекаю на кожен новий реліз.

І чекати є на що. На новому синглі Аля Шандра та Олексій Бондаренко вдалися трохи до експериментів, спробувавши додати етнічних українських елементів до своєї музики. І вийшло цілком не «шароварно» й дуже навіть органічно — народний спів чудово поєднався з драйвовим звучанням електрогітари.

«Пісня народилась з міксу відчуттів, коли виповзаєш о 5 ранку з укриття після обстрілів, втомлена і зла, а в голові думка: «не дочекаєтесь». А ще з розуміння, що неможливо забрати з собою в підвал все найцінніше. Тому отак несеш в голові спогади про щось хороше і сидиш там, перебираєш їх, як намисто. Для мене одним з таких спогадів є пісня “Розлюби” Марії Бурмаки. Мама мені часто її вмикала, і я “ранесенько ранесенько” наспівую все своє життя», — розповідає Аля.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Artistka Chuprynenko — «Пил»

Починаємо короткий естетично-еротичний блок сьогоднішніх релізів новим синглом Марії Чуприненко.

Ця пісня для неї є особливою, бо вона «відкриває ту чуттєву та інтимну сторону, про яку рідко пишуться та співаються пісні».

А ось в кліпі до композиції можна побачити звичайних напів оголених чоловіків, які збирають урожай кавунів на полях Кіровоградщини. Але роблять вони це настільки красиво, що пройти повз доволі складно.

Обережно, відео містить елементи фудпорну. Я вас попередив.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Latexfauna — «Lucerna»

Закриваємо короткий естетично-еротичний блок сьогоднішніх релізів новим синглом від гурту Latexfauna.

Насправді, і я це останнім часом кажу досить часто, пісня доволі типова для команди. «Спокусливий» образ пана Зезюліна останні роки залишаються незмінними, тільки аранжування з часом зазнають певних невеликих змін. Звучить непогано, але якось без «вау-ефекту».

А ось кліп, руку до якого доклад Алан Бадоєв, приємно радує. На відміну від створених за допомогою штучного інтелекту дівчат у попередньому відео гурту, тут ми бачимо вже цілком реальних танцюристок. І це прям красиво.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

«ХОССП» — «Mi Abuelo (Puentes cover)»

Харківський «Хор одиноких сердець сержанта Пеппера» поділився третім відео з невеличкого концерту під назвою «КниголендConcert». Цього разу слухаємо інтерпретацію пісні гурту Puentes.

«”Canta, canta, canta” перекладається як “співай, співай, співай”. Що ми і робимо!» — кажуть хористи. Більше і додати нічого!

POPIL — «Останній день» (feat. typeled)

Люблю пісні Пилипа typeled Дьяченка та трохи симпатизую Андрію POPIL Чуйку. А тут прям вийшов їх спільний трек — ну чим не радість? До того ж, хлопці добре один одного тут доповнили.

Як каже Андрій: «Ця пісня — це прощання, але не з болем, а з відчуттям свободи й легкості, яке приходить, коли відпускаєш щось важливе».

А Пилип коментує так: «Я написав інструментал зимою під впливом ностальгії за моїм найкращим другом. Наче прощання і прийняття того, що більше такого не буде».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Околиця — «Дощі» (feat. Darie Lu)

Парад кросоверів Анастасії Загоруйко, здається, не зупинить ніщо. Цього тижня маємо тепер її нову пісню з Дарі Лу, а також одразу і кліп до неї.

«Це закінчена рефлексія над процесами дорослішання в стосунках, віднаходження власного “Я”, розуміння важливості своїх потреб, прозріння, що кохання, заради якого ти постійно мусиш “втискатись”, “самозменшуватись” — ніколи не виправдає цих самопожертв», — кажуть виконавиці про закладені у пісню сенси.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

U2U — «Крапки»

«Ну от не любим ми крапки в кінці повідомлень… Але ніч їх розставила немов пастки, і ми в них падаєм-падаєм-падаєм», — пишуть Анастасія Бондаренко та Захар Григорчук про свою нову пісню.

Я не чув раніше цих «херсонських котів», але чимось зачепили. Буду слідкувати далі.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

«Мертвий Півень» — «Жінка з чорним, як земля, волоссям» (feat. Сергій Жадан)

Легендарний вірш Жадана «І жінка з чорним, як земля, волоссям» зі збірки «Вогнепальні й ножові» отримав нову музичну інтерпретацію: якщо перший варіант був виконаний тоді ще гуртом «Жадан і Собаки в космосі» на альбомі «Зброя пролетаріату», то зараз покласти лірику на музику взявся культовий «Мертвий півень». Знову ж таки за участі самого Жадана.

Особисто мої враження — дарма вони це затіяли, бо звучить посередньо. Але вийшло більш мелодійно за варіант від «собак».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Sasha Boole — «Складні часи»

Саша Буль на новому синглі навалює американського українськомовного кантрі-блюзу про те, що «складні часи ідуть», а також про складнощі спілкування в інтернеті. Майже канонічно для жанру.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

BaWN — «Гул» (feat. Electrobirds)

«Все змінилось. Зараз іноді важко пригадати те, яким було життя до початку повномасштабної війни, якими були ми, про що мріяли і що нас турбувало. Те, що було “до”, оповите туманом, крізь який ти намагаєшся розгледіти ким ти був, зрозуміти ким є зараз і чи є взагалі? — розлого пишуть музиканти про спільний трек.

Життя між сторінок воєнної хроніки, життя з перманентним відчуттям втоми, життя в цифрах.. Але все ще життя.

Наша пісня — це зріз сьогодення, фонова емоція, кожен ранок і вечір, те, з чим ми віч-на-віч. Але у всього є свій кінець. І це все теж мине. А поки тримаємось, підтримуємо одне одного і донатимо на ЗСУ».

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Fuji Moodji — «Ulamok»

«У пісні висвітлюється моя особиста історія. В той самий час події, які залишаються за кадром, так чи інакше стосуються кожного в нашій країні», — коментує вокаліст Гліб Петренко нову пісню його з Олегом Михаліним дніпровського дуету.

Як показує практика, дрібниці цивільного життя, які ми проживаємо з війною на тлі, зазвичай зовсім не дрібниці. Хоча все індивідуально.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

The Smile — «Cutouts» (LP)

Зазвичай затія випустити два повноформатних альбоми за один рік нічим хорошим не закінчується: найчастіше кращим рішенням було б підготувати один реліз, але з топовими піснями з обох платівок. Та Тому Йорку, Джонні Ґрінвуду та Тому Скіннеру все ж вдалося не вдарити обличчям у багнюку.

«Cutouts» був записаний під час тих самих сесій, що й січневий «Wall Of Eyes». Тобто, це те ж саме суцільне свято експериментів, якими в цьому проєкті ніщо не заважає фонтанувати. Різноманітно, майстерно, цікаво. Місцями більше схоже на Radiohead, місцями — менше.

Причому, навіть якщо ви не фанатієте від музики пана Йорка, щось за вухо вам все одно може зачепитися. Благо, є з чого обирати.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Maya Hawke — «Clipped Wings» (EP)

Другий альбом за рік представила і пані Мая Гоук. Точніше мініальбом з піснями, яким не знайшлося місця на повноформатній платівці «Chaos Angel». Тільки мотивація цього релізу дещо інша.

«Я хотіла, щоб “Chaos Angel” був щільним і послідовним записом, — пояснює виконавиці. — Пісні, що потрапили вже на “Clipped Wings”, мені було нестерпно викидати. Деякі з них я роками чекали, щоб ви їх почули. Вони для мене дуже особливі. Пісні про дружбу, самореалізацію, ненависть до себе і пошук балансу між тим, що ти хочеш, і тим, що хочеш хотіти».

І це приємне доповнення до старшого брата, при цьому не обтяжене концептуальністю. Приємні та тендітні чотири композиції, що цілком пасуватимуть прийдешній осені. Сміливо забирайте в плейлисти.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Warhaus — «No Surprise»

Маартен Девольдере з гурту Balthazar презентував ще один сингл з прийдешнього сольного альбому «Karaoke Moon», реліз якого запланований на 22 листопада. Ну, і кліп на місці.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Coldplay — «Moon Music» (LP)

Новий альбом Coldplay такий солодкий, що аж приторно. Хоча я не й здивований.

Максимально радіофрендлі пісні з посилом, як влучно підмітив мій знайомий, — «All you need is love, love is all you need». Ви не подумайте, посил то гарний, але ж не на всі 44 хвилини хронометражу альбому. Мій вердикт — раніше (мабуть дуже-дуже раніше) було краще.

Хоча біт в програші пісні «Aeterna» чимось мене навіть зачепив.

Слухайте реліз на зручному для вас стримінговому сервісі за цим посиланням.

Текст — Макс Бурєнок, редактура — Олександра Пономаренко, обкладинка — Катя Дрозд


«Люк» — це незалежне онлайн-медіа про Харків, яке висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Ви можете робити свій щомісячний внесок у розвиток харківського медіа або зробити разовий донат на будь-яку суму. Дякуємо❤️

Разовий платіж
Місячна підписка
100 грн
250 грн
500 грн
Своя сума

Скасувати підписку можна написавши нам на пошту: lyuk.media@gmail.com

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк