Головна - Місто - У Харкові покажуть фільм «Будинок зі скалок», який номінували на «Оскар» від України
…

У Харкові покажуть фільм «Будинок зі скалок», який номінували на «Оскар» від України

Час прочитання: 2 хв

9 березня в український прокат вийде документальний фільм «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта

Стрічку, яка розповідає історію дитячого будинку в нині окупованому Лисичанську, номінували на премію «Оскар» від України.

«Люк» розповідає, чим цікавий цей фільм.

Про що цей фільм?

«Будинок зі скалок» оповідає історію одного дитячого будинку та його працівників під час війни у Східній Україні, поблизу лінії фронту.

«Герої фільму — діти, позбавлені батьківського піклування. У притулку вони очікують на вирішення своєї долі: повернення до старої домівки або ж переїзду до нової. Тим часом самовіддані соцпрацівниці дарують дітям моменти радості й спокою та повертають у вже майже втрачене дитинство», — йдеться в описі.

Над фільмом працювали продюсери з Данії, Фінляндії, Швеції та України. Українськими співпродюсерками стали Дар’я Бассель і Вікторія Хоменко, а лінійним продюсером і другим режисером — журналіст Азад Сафаров.

Зйомки проходили на Донбасі у 20 кілометрах від лінії фронту. Робота тривала понад два роки.

Трейлер фільму «Будинок зі скалок», 2023.

 

Які відзначали фільм за кордоном?

«Будинок зі скалок» — перший фільм в історії незалежної України, який отримав номінацію на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

Також стрічка відзначена Міжнародною федерацією кінопреси, отримала нагороди від Гетенборзького кінофестивалю (Швеція), Sundance Film Festival (США), фестивалю документального кіно про права людини One World (Чехія) тощо.

Де подивитись і купити квитки?

Світова прем’єра фільму відбулась у січні 2022 року. З 9 по 15 березня його покажуть в Україні (Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро і Суми).

У Харкові подивитися фільм можна буде в кінотеатрі мережі «Планета Кіно» (вул. Академіка Павлова, 44 Б, ТРЦ «Французький бульвар»).

Квитки будуть доступні на сайті дистрибʼютора Kyiv Music Film.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також: 


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк