Головна - Місто - «Тільки солов’їною». Харків’янка створила блог-платформу для поширення українських текстів
…

«Тільки солов’їною». Харків’янка створила блог-платформу для поширення українських текстів

Час прочитання: 2 хв

Харківська розробниця і блогерка Анна Часовська створила платформу «Друкарня» для написання та поширення довгочитів — довгих авторських публікацій українською мовою.

З 15 квітня платформа працює у продакшн версії — кожен охочий може зареєструватись і опублікувати свій допис. До цього сайт працював у тестовому режимі.

«Люк» розповідає, в чому особливості цього стартапу і як працювали над його запуском.

Що таке «Друкарня» і яка місія проєкту?

«Друкарня» — блог-платформа, розроблена таким чином, аби поширювати українські тексти і підтримувати українських авторів.

Алгоритми платформи розпізнають мову публікацій, тому на «Друкарні» неможливо опублікувати допис російською.

«Наша місія — популяризація українського контенту і його відокремлення від російського,йдеться на Facebook-сторінці проєкту.

Проблема, яку ми вирішуємо — відсутність україномовного простору, де можна зручно запостити лонгрід на будь-яку тему».

Як працює платформа і що планують додати?

«Друкарня» активно розвивається і вже пройшла тестовий період. Наразі платформа працює в продакшн версії і доступна для усіх охочих. 

На платформі вже працює редактор тексту, який дозволяє швидко відформатувати написане, додати фото, відео та інший контент. 

Відсутня попередня модерація, тому опублікувати допис можна на будь-яку тему, яка не порушує правила платформи та чинного законодавства України. Алгоритми не пропускають тільки російськомовний текст або нісенітницю (коли користувач вводить різні символи в редактор і намагається це опублікувати як готову статтю).

«Друкарня» має індивідуальну стрічку рекомендацій, а публікації ранжуватимуться у пошуку Google. 

У майбутньому, проєкт обіцяє монетизувати тексти авторів, додати статистику по дописам, сповіщення, формат невеликих дописів та створити мобільний застосунок з можливістю читати тексти навіть при відсутності інтернету. 

Як з’явилась ідея стартапу?

Засновниця «Друкарні» — харків’янка Анна Часовська. У своєму TikTok блозі вона розповідає про нові стартапи, і у вересні 2022-го вирішила представити свій.

«Уявіть, що ви дізнались, усвідомили, або обурились якоюсь інформацією настільки, що вам захотілось поділитись своїми думками на зацікавлену аудиторію. 2 місяці тому [у серпні 2022 року, — «Люк»] в мене виникло саме таке бажання, — розповідає Анна.

Я скористалась пошуком Google, щоб знайти платформу, де люди пишуть лонгріди саме українською мовою і була дуже здивована: зручної, сучасної, а головне української платформи просто немає. Подібні ресурси або англомовні, де українців дуже мало, або російські, куди б я точно не хотіла писати.

Так і виникла ідея створити “Друкарню”, якою буде користуватись саме українська спільнота, писати українською мовою, де не буде обмежень за категоріями та головне — буде стрічка з лонгрідами, на теми цікаві читачу».

Як долучитись до платформи?

Автором може стати будь-який користувач. Для цього не потрібно відправляти свій матеріал на пошту і чекати відповіді від модератора. 

Необхідно зареєструватись (ввести електронну пошту, пароль, нік та ім’я), написати і опублікувати довгочит.

Друкарня
Джерело: сайт «Друкарня»

Згідно статистиці з Telegram-каналу «Друкарні», до платформи вже долучились 2538 авторів.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк