Головна - Місто - Музика, фільм та есей. Що чекає на спільноту «Люка» в березні?
…

Музика, фільм та есей. Що чекає на спільноту «Люка» в березні?

Час прочитання: 3 хв

Ми продовжуємо нову традицію організовувати офлайн-активності для наших підписників на Buy Me a Coffee. У березні будемо разом слухати альбом «Ти [Романтика]», дивитись фільм про Василя Стуса та обговорювати есей Юрія Шевельова.

«Люк» розповідає про заходи детальніше.

Які заходи плануємо?

  • 10 березня — прослуховування альбому «МУР» під назвою «Ти [Романтика]».

«Ти [Романтика]» — це історичний альбом-мюзикл про митців «Розстріляного відродження» наповнений відсилками, загадками та метафорами. 

За словами творців, альбом чітко проводить паралелі з сучасністю: Володимир Сосюра — у Третій Штурмовій, Лесь Курбас — тримає «культурний фронт», поки на війні «майбутні режисери, драматурги, Корифеї…», а доля Павла Тичини — нагадує долю людини на окупованих територіях, яка все ще намагається зберегти гідність, навіть за таких обставин, і зробити хоч щось для своєї нації. Микола Хвильовий — той, хто не витримує «інформаційного потоку жахів і смертей», що несеться на тебе щодня, а Михайль Семенко — повчає слухачів дешевою провокацією, потім додаючи «Ну а публіці то що? Вона ласа до видовищ…»

Головний висновок, який автори хочуть донести до слухача — це те, що історія, на жаль, циклічна. І той, хто не вивчить її уроки буде змушений відправитись на «перездачу». 

Музичний альбом створений за участі Сергія Жадана, гурту NAZVA, Євгена Яновича, Олени Кравець, Євгенія Дубовика, дуету «хейтспіч» та Сергія Мартинюка

  • 16 березня — Перегляд документальної стрічки про Василя Стуса «Ваш Василь»

«Ваш Василь» — документальний фільм режисерів Світлани Рудюк та Олександра Авшарова, присвячений життю Василя Стуса. У фільмі можна побачити багато особистих історій про Стуса, невідомих широкому загалу: зокрема про те, як Стус протестував на показі «Тіней забутих предків», як переживав смерть Алли Горської та писав вірші в камері.

Також у стрічці можна побачити людей, які близько його знали: сина Дмитра, сестру Марію, однодумців Івана Драча та Левка Лук’яненка, а також Василя Овсієнка, який перебував в одній камері зі Стусом. «Ваш Василь» — так поет підписував свої листи з ув’язнення.

  • 30 березня — обговорення есею Юрія Шевельова «4-й Харків»

Юрій Шевельов — українсько-американський славіст-мовознавець німецького походження; історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміграції.

У 1948 році у Мюнхені Юрій Шевельов опублікував ессе «Четвертий Харків». Розмірковуючи в ньому над «Повістю про Харків» Леоніда Лимана, Шевельов описує чотири етапи розвитку міста, починаючи з ХVІІ століття і закінчуючи повоєнними роками ХХ-го.

Перший Харків для Шевельова — це місто слобід, хуторів та ремісників. Другий — провінційне купецьке місто, у якому панує «безвихідно-сіра російська імперія». А ось третій Харків — це Харків Миколи Хвильового. Місто культурного відродження, літературної дискусії, українського урбанізму та «здибленої і м’ятежної України», зоряний час для яскравих інтелектуалів та непересічних митців, яких врешті знищить радянська влада.

Місто «старої молоді», стандарту і остраху радянської доби — четвертий Харків. Шевельов пише, що нам потрібен п’ятий Харків — місто мрії і вільних людей.

Як потрапити на події березня?

Всі події відбуватимуться у штаб-квартирі «Люка», точну адресу ми повідомимо після реєстрації


Читайте також:


Навіщо нас підтримувати?

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харків’ян та харків’янок із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Щомісячна підтримка видання допоможе нам і далі тримати курс на якісну журналістику без клікбейта, чорнухи та низькосортної реклами. Або просто нагадає нам: «Те, що ви робите, — важливо».

Ми створюємо багато авторського та якісного контенту, а ще періодично проводимо івенти в офлайні. Ми хочемо частіше бачитись із нашою спільнотою наживо, тому з лютого запускаємо події для нашої спільноти, де разом будемо пізнавати Харків, осмислювати зміни в суспільстві і дискутувати про наше минуле, теперішнє і майбутнє.

Які є рівні підписки?

На нашому Buy Me a Coffee ви можете оформити три рівні підписки: «Читач», «Друг» та «Амбасадор». Серед бонусів, які ви отримаєте: доступ до електронних версій журналів, подкасту, екскурсії містом від команди і навіть можливість отримувати друковані наклади журналів безкоштовно. 

Дізнатися детальніше про кожен з рівнів, а також оформити підписку можна за посиланням.

Текст — Антон Малиновський, обкладинка — Катя Дрозд

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк