Головна - Місто - Будівлю Харківської обладміністрації законсервували, — Синєгубов
…

Будівлю Харківської обладміністрації законсервували, — Синєгубов

Час прочитання: 2 хв

У будівлі Харківської облдержадміністрації, в яку 1 березня влучили дві російські ракети, провели консерваційні роботи, подальшу долю будівлі обіцяють вирішити згодом.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у коментарі Укрінформу розповів про подальшу долю Будинку рад. 

«Наразі ми можемо вести мову про те, щоби зберегти те, що можна зберегти. Тому ми зробили ряд консерваційних заходів для того, щоб не відбулися подальші руйнування, враховуючи можливі опади і те, що там немає даху чи вікон. Далі будемо робити експертизу, будемо робити проєкт, — запевнив Синєгубов.

Наша основна мета — зберегти історичну цінність цієї будівлі, фасадну частину, і, разом з тим, ми чітко розуміємо, що всередині потрібно буде будувати абсолютно нову будівлю за сучасними технологіями, бо конструктив дуже сильно постраждав, всередині монолітну частину маємо робити абсолютно нову». 

Фото: Дмитро Кузубов

Що передувало? 

  • 1 березня в Будинок рад влучила російська ракета «Калібр», завдавши йому значних пошкоджень. Внаслідок атаки загинуло 29 людей. 
  • У червні голова Харківської військової обладміністрації Олег Синєгубов заявив, що будівля ХОДА не підлягає відновленню, пославшись на висновок неназваних експертів. 
  • Архітекторки в коментарі «Люку» зазначили, що «“аварійне” не дорівнює “відновленню не підлягає”», а Будинок рад можна врятувати. 
  • Ігор Терехов розповів, що Харківська міськрада в колаборації з архітектором Норманом Фостером розглядають варіант реконструкції Будинку рад за прикладом будівлі Рейхстагу в Берліні.
  • Архітектор і дизайнер Дмитро Кузнецов представив власний концепт відновлення будівлі ХОДА

Чим цікавий Будинок рад?

Будівля Харківської обласної державної адміністрації (раніше — обкому компартії України) була побудована в 1954 році в стилі сталінського ампіру за проєктом Веніаміна Костенка та Володимира Орєхова та є пам’яткою містобудування та архітектури.

Раніше на цьому місті розташовувалася будівля Губернського земства. В 1932 році вона була перебудована за проєктом конструктивіста Якова Штейнберга з Товариства сучасних архітекторів України. Під час Другої світової війни будівлю було зруйновано.

Обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк