Головна - Місто - «Бар на районі». «Коктелька» відкривається за новою адресою
…

«Бар на районі». «Коктелька» відкривається за новою адресою

Час прочитання: 2 хв

У Харкові за новою адресою відкривається бар «Коктелька», який до повномасштабної війни працював на вулиці Сумській. У меню — фірмові та класичні коктейлі, улюблена їжа і стара атмосфера corner-бару з благодійними вечірками.

«Люк» поговорив із керуючим закладу та розповідає деталі.

Що це за бар?

Цієї неділі, 29 жовтня, відбудеться відкриття бару «Коктелька» на новій локації. 

Заклад вже знають у Харкові, оскільки до повномасштабного вторгнення Росії в Україну бар працював на вулиці Сумська, 60. Раніше за концепцією це був міський бар — заклад у центрі міста, де у дизайні зберегли автентичність приміщення та елементи міського простору.

«На Сумській, 60 раніше була аптека, тож ми залишили елементи маленьких ящичків на барної стійці і, взагалі, намагались зберегти автентичність самого приміщення. В залі зробили елементи мозайок, які можна побачити на будинках Харкова, — розповідає «Люку» керуючий бару «Коктелька» Микола Дворяцькіх.

На назву нас надихнуло саме приміщення, оскільки воно було дуже схоже на перший коктельний бар СНД, який працював у 1930-х роках і називався “Коктейль-Холл”».

У перші дні повномасштабного вторгнення через ракетний обстріл в «Коктельці» повибивало всі вікна. Пізніше заклад розмародерили, а орендоване приміщення стояло пустим. Коли команда «Коктельки» повернулась в Харків, вирішила відкривати бар у новому місці — на провулку Отакара Яроша, 20.

«На Отакара Яроша у нас раніше була “кальянка” [бар з кальяном, — «Люк»], — каже Микола. 

Там теж прилетіла ракета і теж все розмародерили, але вона себе вже ізжила, тож ми вирішили відкрити “Коктельку” там».

Чи змінилась концепція закладу?

З міського бару «Коктелька» стала corner-баром, де немає акценту на міський простір, але залишилась атмосфера «бару на районі». Відкривали заклад тим самим складом і залишили колишнє меню, як і було на Сумській.

Коктелька
«Коктелька» на провулку Отакара Яроша, 20

«В концепції бару є 12 фірмових коктейлей, такі як “Повітряний змій”, “Зелений горошок”, “Мʼятний бубалех” та інші. Також ми готуємо класичні коктейлі, їх около сотні, — розповідає Микола Дворяцькіх.

По кухні у нас просто все смачненьке: смажена картопля зі сметаною та ікрою щуки, круасани, брускети, є бургери та борщ».

Також команда «Коктелькі» обіцяє зберегти традицію так званих «філантроп-паті» — це коли в закладі збирались бармени, діджеї, і разом готували коктейлі та відпочивали під музику. Всі зібрані гроші передавали у благодійні фонди. «Зараз теж плануємо проводити, тим паче, багато хто зараз потребує допомоги», — каже Микола.

Бар «Коктелька» відкривається цієї неділі, 29 жовтня, о 12:00. Адреса — провулок Отакара Яроша, 20 (ЖК «Ультра»).

Олександра Пономаренко, фотографії — Микола Дворяцькіх, обкладинка — Катерина Дрозд


Читайте також:

«Люк» — це незалежне онлайн-медіа, яке знайомить харківців із культурою нового часу, висвітлює міські процеси та проблеми, стимулює до змін у місті та суспільстві, збирає на одному майданчику ком’юніті змінотворців та активних людей.

Якщо ви хочете підтримати «Люк» та виготовлення якісного медіа-контенту, ви можете оформити щомісячну підписку на Buy me a coffee або закинути донат разово будь-якою зручною для вас сумою.

ПІДТРИМАТИ ЛЮК

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк