Головна - Місто - У Харкові з’явився мурал про ЛГБТ+ людей та рівність
…

У Харкові з’явився мурал про ЛГБТ+ людей та рівність

Час прочитання: 2 хв

Харківські художниці Ірина Водолаз та Катерина Буштрук створили мурал на стінах громадського центру для ЛГБТ+ та дружніх людей PrideHub.

На будинку періодично з’являлися написи мовою ворожнечі та залякування. Ціллю художниць було «зцілити» будинок, надати йому відчуття легкості та безпеки.

Харківський громадський центр PrideHub, заснований ГО «Харківське жіноче об’єднання “Сфера”», систематично ставав об’єктом нападів радикальних угруповань. 

«Від початку ХарківПрайд-2020 на громадський центр нападали ледь не щодня протягом тижня: закидали яйцями, обливали сечею двері, розбивали вікна та розмальовували стіни, розповідають в PrideHub.

Одразу після інцидентів представниці “Сфери” зверталися із заявою до правоохоронців. Однак місцева поліція досі не розкрила жодного з нападів». 

PrideHub після нападу в вересні 2020 року

Раніше житловий будинок за адресою провулок Подільський, 9 мав досить похмурий вигляд. Тепер його мешканці та перехожі, проходячи вздовж стіни громадського центру, можуть бачити різні елементи декору, цитати, художні символи та невеликі дзеркала, що відбивають промені світла.

«Ми обрали сучасний і унікальний стиль ілюстрацій з використанням дзеркал та скла, — зазначає Катерина Буштрук. — Також об’єднали абстрактні геометричні форми та природні символи, зокрема образи-портрети мешканок та мешканців міста».

Для багатьох художниць та художників тематика прав для ЛГБТ+спільноти є важливою, зокрема у Харкові. Ідея нового муралу була узгоджена із власником приміщення, в якому знаходиться громадський центр, завдяки чому був отриманий офіційний дозвіл на реалізацію проєкту. Цей малюнок має зробити стіну PrideHub «антивандальною». 

«Ця робота змінить історію фасада на позитивну — додає Ірина Водолаз. — Є принцип: “Думати глобально — діяти локально”. Сталий розвиток світової спільноти складається із зусиль, зроблених людьми на місцях (у кожному будинку, дворі, місті, країні). 

В умовах світу як цілісної системи будь-який локальний вплив призведе до змін в глобальному масштабі. Фокус уваги буде на поліпшення середовища, і люди відчувають, що це зроблено з любов’ю, це буде надихати на позитивні зміни».

Мурал виконаний у стилістиці всеукраїнської кампанії «Різні.Рівні». «Бути різними добре разом», — це рядок з «маніфесту толерантності». Саме такий напис тепер має стіна PrideHub у Харкові. Художниці планують реалізувати ще один малюнок на стіні у межах проєкту. 

Фотографії надані ГО «ХЖО “Сфера”»


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк