Головна - Місто - Наталі Кот випустила аудиозбірку віршів за участі Сергія Жадана та Євгена Фьодорова з Tequilajazzz
…

Наталі Кот випустила аудиозбірку віршів за участі Сергія Жадана та Євгена Фьодорова з Tequilajazzz

Час прочитання: 3 хв

У суботу, 10 квітня, вийшла дебютна аудіозбірка віршів поетеси Наталі Кот «Начало. Мужское».

Під музичний акомпанемент гурту «Юность Юнга» вірші читають письменник та поет Сергій Жадан, музиканти Євген Фьодоров (Tequilajazzz, Zorge, Optimystica Orchestra) і Олег Каданов («Оркестр Че», «Мантра Керуака», «Лінія Маннергейма»), актор Сергій Савлук та інші.

«Люк» розповідає, що сприяло появі аудіозбірки та як вдалося реалізувати ідею.

Поетеса Наталі Кот вже сім років читає свої вірші під музику. На живих концертах вона виступає з групою «Юність Юнга» (Олег Каданов і Артем Dяst). 

«Начало. Мужское» став першою аудіозбіркою поетеси і музикантів. Ключову роль у її зіграв фронтмен гурту Tequilajazzz Євген Фьодоров. 

«Ідея створити таку збірку з чоловічими голосами на той момент вже якийсь час крутилася в голові, я думала про те, кого запросити взяти участь. А голос Євгена Фьодорова для мене має особливу чарівність. І я просто відправила йому один вірш в Facebook, — згадує Наталі Кот.   

Він якийсь тривалий час не відповідав і я навіть закрила для себе це питання, тому що, ну, з чого б йому відповідати. Виявилося, він просто був в поїздці та не бачив повідомлення. Прочитав — і йому сподобалося. 

Вже через тиждень він надіслав мені запис вірша, він, можна сказати, дав старт, і я зрозуміла, що варіантів немає — треба обов’язково робити збірку».

Наталі Кот та «Юність Юнга»

Читання віршів під музику — не новий жанр. Зазвичай у такому форматі під класичний акомпанемент декламують вірші класиків. Наталі Кот у якості форми вибрала сучасний варіант мелодекламації.

«Музика, шуми, якісь окремі звуки дають саме той настрій, який я бачу в цьому тексті, створюють, так би мовити, обрамлення. А ще багатьом так набагато приємніше слухати, це додає атмосферності», — вважає поетеса.

Хто взяв участь?

Загалом в «Начало. Мужское» увійшли 11 віршів. Їх читають Сергій Савлук, Олег Орлов, Сергій Жадан, Олександр Маркін, Олександр Девяткин, Олег Каданов, Євген Фьодоров, Дмитро Петров, Валерій Кузнєцов, Вадим Норштейн, Дмитро Авдєєв.

«Я дуже люблю, коли поезія звучить вголос. Це особливе мистецтво, особливий жанр, це як словесний джаз, — розповідає про свою участь у проєкті письменник та поет Сергій Жадан.

А ще для мене це було трохи несподівано, тому що зовсім інша оптика, інша мова, інакше все це звучить, інакше все це побудовано. Але, тим не менш, це дуже цікавий досвід роботи. Сподіваюся, він буде мати якесь продовження».

Обкладинку для аудиозбірки створив художник Мітя Фенечкін.

Вірші, що увійшли до релізу, були написані з 2013 по 2019 роки. Записувати їх у виконанні друзів з творчого середовища Наталі Кот і «Юність Юнга» почали чотири роки тому. Один з музикантів гурту Олег Каданов теж начитав для збірки один з віршів.

«Час від часу трапляються такі вірші, які вцілюють прямо в серце, ти резонуєш із ними, вони дуже точно передають твій стан, ніби це ти сам написав! — згадує Олег. —  Так сталося і з цим віршем — тому не було ніякої складності прочитати його, навпаки він наче вилікував мене, став тим гештальтом, який я закрив».

«Коли ти чуєш свій текст у виконанні іншої людини, таке відчуття, що ти як авторка відсторонюєшся, не сприймаєш вірш як свій, — пояснює Наталі Кот. — Наче виросла дитина, і ти їй дозволяєш дружити з усіма, і дивишся, як вона, окрема від тебе особистість, змінюється під впливом хороших людей».


Послухати аудіозбірку «Начало. Мужское» можна тут.

Також читайте вірші Наталі Кот у нашій рубриці «Случилась поэзия».

7 травня в театрі «Нєфть» відбудеться жива презентація збірки. Пізніше в цьому році вийде друга частина дилогії «Начало. Женское», де вірші читатимуть тільки жіночі голоси.


«Люк» — це крафтове медіа про Харків і культуру. Щоб створювати новий контент і залишатися незалежними, нам доводиться докладати багато зусиль і часу. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ptrn-1024x235.png
Поділитись в соц мережах
Підтримати люк