Головна - Місто - В Харківському педагогічному університеті Сковороди призначили мовну омбудсменку
…

В Харківському педагогічному університеті Сковороди призначили мовну омбудсменку

Час прочитання: < 1 хв

Вчена рада Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди ухвалила рішення запровадити посаду уповноваженої особи з питань функціонування державної мови.

«Люк» розповідає, хто зайняв посаду і що входитиме в повноваження.

Хто обійняв посаду?

В ХНПУ імені Сковороди повідомили, що мовною омбудсменкою педагогічного університету стала завідувачка кафедри української мови, кандидатка філологічних наук, доцентка Наталя Щербакова.

Що робитиме?

Щербакова слідкуватиме за використанням української мови в університеті. Зокрема, захищатиме права студентів отримувати освітні послуги українською мовою. 

Також вона має сприяти популяризації та просвітницькій діяльності, аби всі охочі могли покращити рівень володіння українською мовою.

Так, наприклад, в університеті вже відкрили онлайн-курси з української мови для співробітників. Вони стартують із 27 лютого. 

Записатись на курси або звернутись за інформацією щодо них можна за телефонами +38096-812-47-66, +38095-345-20-92 або по електронній пошті.

Що передувало?

Вперше в Харкові уповноваженого з питань державної мови призначили в січні 2023 року в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Там мовним омбудсменом став кандидат філологічних наук і завідувач кафедри української мови Микола Філон.

Олександра Пономаренко, обкладинка — Катерина Дрозд


«Люк» — це незалежне медіа про Харків і культуру. Ви можете робити свій щомісячний внесок у створення нашого медіа або підтримати нас будь-якою зручною для вас сумою.

Поділитись в соц мережах
Підтримати люк